22.04.2022 - 17.07.2022 / Kunstigalerii

Sündmuse ülevaade

Narva Muuseumi Kunstigaleriis on 22. aprillist avatud Kuzja Zverevi isikunäitus „Ületamine“. Kunstniku 60. sünnipäevale pühendatud näitusel on välja pandud 10 maali aastatest 2019 kuni 2021.

Kuzja Zverev (Vladislav Kuznetsovi pseudonüüm) on Eesti Maalikunstnike Liidu, Eesti Vabagraafikute Ühenduse ja Eesti Kunstnike Liidu liige. Ühtlasi on ta osalenud ja saanud auhindu erinevatel rahvusvahelistel ja vabariiklikel näitustel, graafikabiennaalidel ja -triennaalidel ning pälvinud preemia „Ida-Virumaa kultuuripärl“.

Näituse „Ületamine“ keskne teema on pidev võitlus iseenda ja ümbritseva maailmaga. Oma töödes mõtiskleb kunstnik valikute, aususe ja inimese olemuse teemadel. „Kogu elu on millegi ületamine. Igal sammul tuleb endaga tööd teha, et inimeseks jääda. Mitte olla hingelt laisk ega sattuda ahvatluste küüsi, vaid iseennast ületada ja edasi liikuda,“ räägib kunstnik.

Kuzja Zverev kasutab talle omaselt vaatajaga dialoogi pidamiseks lihtsaid, kuid sealjuures sügavaid kujundeid, mis põhinevad kunstniku alter-egol. Näitusel välja pandud tööd võimaldavad meie ümber toimuvat ümber mõtestada, esitada küsimusi ning mõelda saatusele ja vajadusele ületada sel teekonnal nii iseennast kui kõike ümbritsevat. Vaatamata käsitlevate teemade tõsidusele on Kuzja Zverevi tööd tulvil erksaid värve, lootust ja rõõmu.

Näitus „Ületamine“ on Narva Muuseumi Kunstigaleriis avatud kuni 17.07.2022.

Kuraator: Maaja Gundjajeva
Näituse kujundus: Anastassia Kovõtška
Graafiline disain: Niina Kortšagina
Montaaž: Vladimir Denissenko, Konstantin Zakhodyaev, Denis Zimin, Gennady Khabek

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Rohkem infot: Kunstigalerii kuraator Maaja Gundjajeva, tel. (+372) 55616663, e-post maaja.gundjajeva@narvamuuseum.ee