03.06.2022 16:00 - 31.05.2024 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

Näituse idee on välja kasvanud soovist korrata ümbermõtestatud kujul osakest Narva Muuseumi ekspositsioonist, mis oli pärast Teist maailmasõda Narva linnuse läänehoovis asunud endises garnisonisauna hoones. Tänapäeval seda hoonet enam ei näe – 1850. aastatel ehitatud garnisonisauna hoone lammutati 1990. aastatel. Narva Muuseumi praegune filiaal Narva Hermanni linnus avati 1986. aasta detsembris pärast põhjalikke restaureerimistöid.

Garnisonisauna hoones asunud ekspositsiooni osaks oli ka 11.-13. sajandi naise matus. Vaatamata asjaolule, et just see osa ekspositsioonist äratas paljudes huvi arheoloogia vastu, ei sisaldanud vana ekspositsioon infot naise enda, tema kultuuri ega rahva kohta. Nüüdne näitus „Vadjalaste minevik ja tänapäev“ parandab mõningal määral seda viga ning saame teada, kes ta oli, millise rahva hulka kuulus, milline oli tema rõivastus ning kuidas elavad tema tõenäolised järeltulijad ja sugulased tänapäeval.
Näitus on valminud Eesti Kultuurkapitali ja Vadja Kultuuri Seltsi toel.

Näituse kuraatorid: Jaroslavna Nazarova, Denis Jatsenko
Tekstide autorid: Ekaterina Kuznetsova, Anti Lillak
Kujundaja: Mariia Kopytova
Näituse meeskond: Natalja Mihhailenko, Viktor Gurov, Konstantin Zakhodyaev, Vassili Bandurin, Tanel Murre, Deniss Zimin, Vladimir Denissenko, Tiina Kulikova, Julia Hlõstun, Dmitri Nedopyokin, Jana Ivanova, Julia Issajeva, Jelena Šuvalova, Anna Markova, Niina Kortšagina.

Näitus jääb avatuks kuni 31.05.2024.