Tere tulemast!

Narva Muuseumi Kunstigalerii asub 18. sajandi teisel poolel Gloria bastionile ehitatud vanas magasiaidas, aadressil Vestervalli 21. Kunstigaleriis toimuvad näitused tutvustavad Eesti ja Narva kunstipärandit, professionaalset kaasaegset kunsti ning visuaalkultuuriga külgnevaid valdkondi.

Kunstigalerii paneb erilist rõhku näituste ja kõige kunstiga seotu mitmekülgsele vahendamisele. Lasteaedade ja üldhariduskoolide õpilastele pakutakse laias valikus muuseumipedagoogilisi programme, toimuvad perepäevad, ekskursioonid ja kunstiõhtud täiskasvanutele, linnalaagrid lastele.

Iga-aastaste suursündmustena leiavad aset Muuseumiöö, Kunstnikupäev, linnalaager Suvekarusell ja jõuluprogramm.

Kunstigalerii näituseprogrammi eest vastutab galerii juhataja Rael Artel (kunstigalerii@narvamuuseum.ee), muuseumitundide jt pedagoogiliste programmide eest giidid Dima Nedopjokin (Dmitri.Nedopjokin@narvamuuseum.ee) ja Elena Howarth (Elena.Howarth@narvamuuseum.ee).

Kunstigalerii on avatud K 11–20, N–P kl 11–18.

Sissepääs 3.50€, sooduspilet 2€, perepilet 7€

Mis toimub

Perepäevad

07.11.2020 12:00

„Lindude söögimaja. Ehitame ja värvime!” Vägev program, mis kestab 1,5 tundi ja sobib kogu perele!

Arhitektuurinäitusel „Narva linnaruum. Daatšast paleeni” uurime mängude kaudu, millistes majades Narva inimesed elavad. Pärast seda aitavad isad, emad, vanaemad ja vanaisad lastel ehitada ja värvida lindude söögimaja.

Narva Muuseumi Kunstigaleriis avatud arhitektuurinäitus „Narva linnaruum. Daatšast paleeni” võtab vaimukal viisil kokku piirilinna ehituskunsti vastaka maailma. Väljapaneku kesksel kohal on Narva linnaruum, millest kasvab välja pilguheit paiga minevikku. Näitus toob vaataja ette Narva erinevad kihistused keskajast tänapäevani, daatšast paleeni, linnusest Fama keskuseni.

Narva Muuseumi Kunstigalerii kutsub iga kuu esimesel laupäeval algusega kell 12 perepäevale, et lapsed saaksid koos vanemate ja vanavanematega huvitavalt aega veeta.

Pilet 5 € / lapse saatja tasuta!

NB! Kunstigalerii külastajate teenindamine toimub vastavalt hetkel kehtivatele tervisekaitse nõudmistele.

INFO: tel. 359 9230, e-mail info@narvamuuseum.ee

(Programmi saab tellida ka oma klassile, lasteaiarühmale, meeskonna üritusele teile sobival päeval!

Grupikülastuse tellimine: 3599230, info@narvamuuseum.ee)

 

18.11.2020 18:00

Pereõhtu „Robotid joonistavad! Me ehitame selle roboti ise!”

Narva Muuseumi Kunstigalerii ootab teid kolmapäeval, 18. novembril kell 18-19.30 lihtsa robootika töötuppa, et koos perega ehitada tõeline robot-kunstnik, kes on valmis teid oma tööga pidevalt üllatama. Lisaks ootab teid jalutuskäik ja mängud näitusel “Lase mul üks kord veel unistada”, kus arutame oleviku ja tuleviku üle.

Narva Muuseumi Kunstigaleriis on 18. septembrist avatud näitus „Lase mul ükskord veel unistada”, mis tegeleb unistamise, unustamise, mälu ja mäletamise, koosolemise ja hetke mõtestamisega. Näitus toob Kunstigaleriisse viie olulise Eesti kaasaegse kunstniku – Merike Estna, Kristi Kongi, Kaarel Kurismaa, Holger Looduse ja Anna Škodenko – teosed.

Pilet 7 € / lapse saatja tasuta!

Osalemiseks on vajalik eelregistreerimine Google registreerimislehel SIIN

NB! Kunstigalerii külastajate teenindamine toimub vastavalt hetkel kehtivatele tervisekaitse nõudmistele.

Linnalaagrid lastele

Jõuluprogramm 2020

Kunstigalerii jõuluprogramm „Päkapikkude kool”

Programm on ajutiselt suletud 12. detsembrist 2020 kuni 3. jaanuarini 2021 seoses Vabariigi valitsuse otsusega sulgeda sel ajal Ida-Virumaal kõik meelelahutusasutused, sealhulgas muuseumid ja näituseasutused. Lisame rohkem infot programmi toimumise kohta pärast piirangute lõppemist esimesel võimalusel.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Narva Muuseumi Kunstigalerii kuulutab välja laste vastuvõtmise päkapikukooli!

Õues on viimane sügiskuu. Puud on raagus ja üha sagedamini langeb lumehelbeid. Me hakkame üha enam rääkima jõuludest ja jõulukinkidest. Möödub veel veidi aega ja süttib esimene advendiküünal. Saabub maagiline päkapikkude, kingituste ja sõpradele üllatuste tegemise aeg.

Kuidas saada heaks päkapikuks ja õppida tegema omakasupüüdmatuid tegusid, tuues enda ümber rõõmu ja pidusid? 1. detsembril avatakse Narva Muuseumi Kunstigaleriis tõeline Päkapikkude kool. Lapsed tutvuvad päkapikkude legendide, nende harjumuste ja teadmistega. Õpime tundma selle sooja jõulutraditsiooni ajalugu – meisterdame ise jõulukinke ja õpime neid salaja sussi sisse poetama.

Ainult Päkapikkude koolis saame tutvuda kuulsa Eesti kunstniku Jüri Arraku maaliga ja Narva kunstniku Olga Krubergi tehtud miniatuursete päkapikkudega kompositsioonidega. Lapsi ootab veel palju erinevaid üllatusi, mida me veel ei avalikusta. Kui kõik katsed on läbitud, saavad lapsed pidulikult jõulupuu juures päkapiku diplomi ja väikese kingituse. Koolipäev päkapikkude koolis lõpeb peo ja rituaalse "päkapikkude teekonnaga".

Gruppidele toimub jõuluprogramm esmaspäevast reedeni ettetellimisega 1. detsember 2020 – 8. jaanuar 2021 (grupi suurus kuni 10 inimest). Nädalavahetusel gruppidele jõuluprogramme pole.

Jõuluprogrammi „Päkapikkude kool“ perepäevad toimuvad detsembris ja jaanuaris kokku viiel laupäeval:

05.12 kell 12:00 (vene keeles), kell 14:00 (eesti ja vene keeles) ja kell 16.30 (vene keeles)

12.12 kell 12:00 (vene keeles), kell 14:00 (eesti ja vene keeles) ja kell 16.30 (vene keeles)

19.12 kell 12:00 (vene keeles), kell 14:00 (eesti ja vene keeles) ja kell 16.30 (vene keeles)

2.01 kell 12:00 (vene keeles), kell 14:00 (eesti ja vene keeles) ja kell 16.30 (vene keeles)

9.01 kell 12:00 (vene keeles), kell 14:00 (eesti ja vene keeles) ja kell 16.30 (vene keeles)

Samuti kolmel kolmapäeva õhtul:

9.12 kell 17.30 vene keeles

16.12 kell 17.30 vene keeles

6.01 kell 17.30 vene keeles

Kestus 1,5 tundi

Hind osalevale lapsele 9 €, üks saatev vanemale lapse kohta tasuta, iga järgmise saatja hind 3€

Registreerimine SIIN

Registreerimine gruppidele ja info aadressil info@narvamuuseum.ee või tel. 359 9230

NB! Kunstigalerii on suletud 23.–26. ja 31. detsember ning 1. jaanuar.

NB! Narva Muuseum palub vastavalt Vabariigi Valitsuse korraldusele kanda näituste ja programmide külastajatel maske või katta nina ja suu Narva linnuses, Kunstigaleriis ja Vana-Narva maketinäitusel „Vana. Uus. Narva. 1684/1984...2034“. Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed või inimesed, kellel on meditsiiniline põhjendus (näiteks astmaatikud või vaegkuuljad). Maske saab soetada ka Narva Muuseumi filiaalide kassades hinnaga 50 senti tükk.

Ruumide rent