Narva Muuseumi Kunstigalerii

Narva muuseumi Kunstigalerii asub Gloria bastionil, 1777. aastal ehitatud vanas magasiaidas. See on üks väheseid tänapäevani säilinud vanalinna hooneid, mis elas üle II maailmasõja laastavad sündmused. Restaureeritud ja spetsiaalselt muuseumi jaoks ümber projekteeritud hoones avati esimene näitus 1991. aastal. Just seda päeva võib pidada Narva muuseumi filiaalina tegutseva Kunstigalerii sünnipäevaks.

Praegu on Kunstigaleriis eksponeeritud Eesti ja Narva kunstipärandit, professionaalset kaasaegset kunsti ja visuaalkultuuri tutvustavad näitused. 2021. aastal avati galeriis muuseumi kunstikogu põhjal kureeritud püsinäitus „Elu või karma? Narva lood“, kus on välja pandud ligi 200 teost barokiajast tänapäevani. Lisaks leiab näituselt arvukalt materjale muuseumi foto- ja tekstiilikogust. Püsinäitusega tutvumise teeb mugavamaks audiogiid, mida külastajad saavad kasutada oma nutiseadmetes.

Kunstigalerii pöörab erilist tähelepanu näituste ja erinevate kunstivaldkondade vahendamisele. Lasteaialastele ja üldhariduskoolide õpilastele pakutakse laia valikut haridusprogramme, korraldatakse perepäevi ja ekskursioone, täiskasvanutele ka kunstiõhtuid. Läbi viiakse linnalaagreid lastele ning traditsioonilisi üritusi (Kunstnikupäev, Muuseumiöö).

Kunstigalerii kuraator on Maaja Gundjajeva (Maaja.Gundjajeva@narvamuuseum.ee).
Kunstigalerii muuseumitundide jt pedagoogiliste programmide eest vastutab giid Dmitri Nedopjokin (Dmitri.Nedopjokin@narvamuuseum.ee).

Kunstigalerii on avatud R–P kl 11–18.

Piletid ja teenuste tellimine.


Kontakt:
Vestervalli 21, 20306 Narva
info@narvamuuseum.ee
tel (+372) 359 9230

 

Sipsikuga näitusele

Kas sa juba teadsid, et sel suvel saab külastada Narva Muuseumi Kunstigalerii ekspositsiooni koos lemmikkangelastega – väikese tüdruku Anu ja tema parima sõbra, teadmishimulise ja sõbraliku riidest nuku Sipsikuga?

Meie uus teenus - "Sipsikuga näitusele" ehk Narva Muuseumi Kunstigalerii audiogiid lastele.

Audiogiid-viktoriin on loodud spetsiaalselt meie väikeste külaliste ja nende vanemate jaoks. See valmis Narva Muuseumi ja 2020. aastal samanimelise Eno Raua raamatu põhjal täispika multifilmi „Sipsik“ välja andnud animatsioonistuudio A Film Eesti koostöös. Vene- ja eestikeelse audiogiidi tekstid on sisse lugenud samad näitlejad, kes andsid oma hääle ka multifilmikangelastele.

Audiogiid on tasuta ning selle kasutamiseks on vaja vaid nutitelefoni. Samuti anname juhised, kuidas mööda näitusesaali liikuda. Audiogiidi kasutamiseks on näitusel saadaval Wi-Fi. Mugavamaks kuulamiseks soovitame kaasa võtta kõrvaklapid. Samuti ootavad teid suveniiripoes erinevad armsate siniste silmadega Sipsikud.

Projekt on ellu viidud Kultuurkapitali ja Kultuuriministeeriumi toel.

Mis toimub

Art-kool Narva Kunstigaleriis

Art-kool Narva Kunstigaleriis kuulutab välja vastuvõtu esimesele õppetsüklile, mis koosneb 14 tunnist.
Igal pühapäeval kell 11:00 ootame 12-19aastaseid noori õppetööle.

Art-kool ei ole pelgalt stuudio või huviring. See on teekond dünaamiliselt arenevasse Eesti loomemajandusse. Art-kool - see on kohtumised ja töötoad professionaalsete disainerite, kunstnike, spetsialistide ja fotograafidega ning töö isikliku portfoolio kallal koos õiglase hinnanguga noore loomingulisele potentsiaalile. See on noorte võimalus end proovile panna ning tulevase elukutse osas otsuseid langetada.

Kogu programmi kestel juhendavad osalejaid eksperdid ja professionaalsed kunstnikud Tallinnast, Helsingist, Tartust, Rakverest ja Narvast. Külalised aitavad noortel omandada kunstitehnikaid praktikas ning jagavad lisaks oma loomingulisi kogemusi ja elukutse saladusi. Eraldi tähelepanu pööratakse kunsti psühholoogiale ja oma loomingu positsioneerimisele.

Mitteformaalne õppetöö täiendab hästi kunstikoolis õppijate kogemusi ning võimaldab oluliselt laiendada kunstiteadlikkust.

Õppetöö toimub vene keeles.

Maksumus:

  • I plokk: 40 €/osaleja
  • II plokk: 50 €/osaleja
  • III plokk: 50 €/osaleja
  • Täielik kursus: 120 €/osaleja

REGISTREERIMINE

Grupi maksimaalne suurus on 20 osalejat.


Kava


KOLMAS PLOKK: VISUAALNE KOMMUNIKATSIOON KUNSTIS JA OMA LOOMINGU POSITSIONEERIMINE. VIISID, KUIDAS FOTOT, VIDEOT, MAALIKUNSTI JA OMAENDA KEHA KASUTADES VAATAJAGA DIALOOGI ASTUDA NING PORTFOLIO KOOSTAMINE.

04.12 – Visuaalne kommunikatsioon kunstis: Performance.

LOENG
Maaja Gundjajeva – lektor
Mis on performance ja selle žanri ajalugu.

TÖÖTUBA
Tiina Rumm | Dmitri Nedopjokin – kuraator ja töötoa assistent
Keha kui kunstniku tööriist. Eneseväljendus.

Keha kui kunstniku tööriist. Saame teada, mis on performance ja milleks kunstnikul seda vaja on. Õppetöö praktiline osa keskendub sisemisele vabanemisele ja eneseväljendusoskuste omandamisele läbi oma kehaga töötamise. Õppetööd viib läbi Rakvere Linnanoorte Näitetrupi eestvedaja Tiina Rumm.

11.12 – Visuaalne kommunikatsioon kunstis: Video.

LOENG JA TÖÖTUBA
Dmitri Fedotkin – fotograaf, videograaf
Kaadri dünaamika ja oma video filmimine.

Filmimise alused. Arutleme, mis on video ja kuidas luua kaadrit. Peamised videoseaded. Abivahendid ja nipid, mis aitavad luua ilusa kaadri. Mis on time-lapse, stop-motion, reverse ja Kulešovi efekt? Tutvumine videomonteerijaga. Praktika mobiiltelefoniga.
Õppetööd viib läbi multimeedia spetsialist Dmitri Fedotkin, kes tegeleb fotograafia ja filmimisega. Tal on laialdased koostöökogemused massimeediaga.

18.12 – Oma loovuse promomine.

LOENG
Anna Markova – Narva Muuseumi digikultuuri arendaja
Isiklik kaubamärk ja portfoolio.

TÖÖTUBA
Dmitri Nedopjokin
Brändi reklaamitooted.

Arutame, mis on isiklik kaubamärk ning mõtestame selle vajalikkust kaasaegses maailmas. Räägime digitaalselt jalajäljest ja arutleme, kuidas koostada portfoolio.

Külalislektor Anna Markova on fotokunstnik ja ühiskonnategelane. Ta on Viljandi Kultuuriakadeemia huvijuht multikultuurses keskkonnas eriala vilistlane ning Tartu Ülikooli kultuurikorralduse eriala magistrant. Anna Markoval on laialdased kogemused erinevate programmide ja kultuuriprojektide organiseerimises, lisaks mitmekesine töökogemus turismi, kultuuri ja kunsti valdkondades. Tegeleb aktiivselt Narva Muuseumi ametlike sotsiaalmeedia lehtede ja isikliku kaubamärgi Manka Photo arendamisega.

Õppetöö praktilises osas töötame välja brändi reklaamtoodangu oma loomingu edendamiseks.


Vastame hea meelega kõigile küsimustele telefonitsi (+392) 359 9230
või e-posti teel info@narvamuuseum.ee

Linnalaagrid lastele