Põhjaõu

Põhjaõu on Narva Muuseumi eksperimentaalne käsitöökeskus ja meelelahutuskoht, mis tegutseb Narva linnuse põhjahoovis. Narva linnuse konvendihoonest põhja suunas asuv hoov (sellest ka nimetus põhjahoov) omandas oma praeguse kuju Liivi ordu valitsusajal. Pärast konvendihoone läänetiivas olnud sissepääsu sulgemist rajati uus värav põhjatiiba ja põhjahoovist sai konvendihoone lisakaitse. Varem asusid põhjahoovis majandusruumid nagu teisteski linnustes, siin olid aidad, hobusetallid, töökojad ja teised ehitised.

Pärast renoveerimist avati hoov külalistele 2007. aastal Põhjaõue nime all. Tänapäeval on Põhjaõu eksperimentaalne käsitöökeskus, mis asub nö ajastute ristumiskohas – siin tutvume keskaja lõbude ja Narva õitsenguperioodiga, saab lasta pildistada end ajaloolistes kostüümides ja tutvuda käsitööga.

Suvehooajal on Põhjaõue territoorium avatud kõikidele soovijatele. Kohapeal tegutsevad erinevad käsitöökojad, oma teenuseid pakub kõrts. Piiluge töökotta, võtke osa töötubadest, ostke endale omapäraseid suveniire või lihtsalt nautige meeldivat jahedust 700-aastase ajalooga hoovis.


Suvehooajal (28.05-4.09.2022) on Põhjaõu avatud iga päev 10:00–18:00. Sissepääs tasuta.

Folkloorikohvik SUBRIK Klubi

Narva Muuseumi poolt ellu kutsutud folkloorikohvik SUBRIK Klubi on eelkõige kultuurivahetuse koht ning paik, kus saab paremini tundma õppida Eesti, Narva jõe piirkonna ning teiste rahvuste esindajate traditsioone, keda on Narvas umbes 77. Väikese piirilinna kohta on see muljetavaldav arv, mistõttu tasuks sellise mitmekesisusega tutvuda nii linna külalistel kui kohalikel elanikel.

Folkloorikohviku SUBRIK Klubi sündmuste sarja kuulub terve rida üritusi: töötoad, Subrik Õhtud koos rahvatantsude ja -mängudega, perepäevad ning kaasahaaravad teemaloengud erinevate maade pealtnäha erinevatest kuid samal ajal nii sarnastest rahvakommetest. Suurim osa üritusi on külalistele tasuta. Projekti eesmärgiks on uute sisserändajate ajalooline ja kultuuriline lõimumine Eesti rahvakalendri ja kultuurikohviku ürituste kaudu.

Huvi rahvakultuuri vastu kasvab pidevalt ning tänu sellele säilib vanade traditsioonide elujõud ka moodsas maailmas, kus saame seda iidsete uskumuste ja esivanemate tarkuste varasalve oma käega katsuda.

SA Narva Muuseum esindas ja kaitses Kultuuri- ja spordiasutuste teenusedisaini arendusprogrammis, mis oli algatatud ning viiakse ellu MTÜ Sotsiaalse Innovatsiooni Labor ja MTÜ Eesti Pagulasabi koostöös.

Mis toimub?