25.11.2021 10:00 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

2021 septembrist 2022 maini on iga kuu viimasel neljapäeval „Nelja-euro neljapäevad“ – piletid Narva linnusesse maksavad 4 €.

4-eurone pilet kehtib iga kuu viimasel neljapäeval kõigile külastajatele sügis-talv-kevad-perioodil 30. septembrist 2021 kuni 26. maini 2022. 4-eurose piletiga pääseb kõikjale Narva linnuses, kus lisaks püsiekspositsioonile saab külastada uusi näituseid.

Uue püsiekspositsiooni peateema on ida ja lääne piiril asuv 700-aastane Narva linnus ja selle ajalugu. Püsiekspositsiooni külastajad pääsevad linnuse konvendihoone jõepoolsesse idatiiba ning konvendihoone müüriharjal kulgevale galeriile.

Narva linnuse põhjatiiva esimesel korrusel on 17. septembrist avatud Narva Muuseumi näitus „Äkki teed?“, mis on pühendatud teejoomise traditsioonidele ja ajaloole. Näitusel saavad külalised sukelduda tee ajalukku, õppida tundma Idamaade ja Euroopa teejoomise traditsioone ning tutvuda teejoomisega seotud eksponaatidega Narva Muuseumi kogudest.

Narva linnuse torni 8. korrusel on aga juunikuust avatud näitus “Pika Hermanni kõrguselt”, mis tutvustab Pika Hermanni torni ajalugu ning näitab, kuidas linna arhitektuur on viimase paarisaja aasta jooksul muutunud. Miks torn Narva linnusesse ehitati ja mis funktsioonid tal on erinevatel aegadel olnud? Mida näevad linnuse külastajad tornist täna ja mida nägid linnuse elanikud samast kohast sajandeid tagasi? Kuidas muutus Narva linn selle aja jooksul? Nendele ja paljudele muudele küsimustele saavad linnuse külastajad vastuse, külastades näitust “Pika Hermanni kõrguselt”.

Näeme (iga kuu viimasel) neljapäeval!

Info: 359 9230, info@narvamuuseum.ee