25.12.2021 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

25. ja 26. detsembril kell 12 ja kell 13 toimuvad Narva linnuses ekskursioonid (eesti ja vene keeles). Venekeelsele publikule viib ekskursioonid läbi Narva Muuseumi direktor Maria Smorževskihh-Smirnova.

Ekskursioon keskendub Narva linnuse ajaloole: räägitakse linnusekompleksi tekkimisest ja kujunemisest ning seostest Narva linnaga ja linna eluga. Vaadeldakse linnuse kasutamist erinevatel perioodidel ning räägitakse linnuse ja linna suhetest sõja ja rahu ajal.

Ekskursiooni kestus 1,5 tundi.

Narva Muuseum teeb jõulukingituse oma külalistele - ekskursiooni hind ainult 8 eur (Tavahind 12 eur pilet linnusesse + 30 eur giiditeenus)! Ekskursiooni piletiga saab iseseisvalt külastada ka Narva linnuse interaktiivset püsiekspositsiooni, mis tutvustab piirkonna sõjaajalugu ning Narva linnuse arhitektuuri ja ajalugu. Pika Hermanni tornist avaneb vapustav vaade talvisele Narvale ja Jaanilinna kindlusele.

Piletid eelmüügis SIIN.

NB! Seoses uute piirangutega COVID-19 leviku tõkestamiseks on alates 1. novembrist 2021 Narva linnuse külastajad alates 18. eluaastast kohustatud esitama COVID tõendi vaktsineerituse või läbipõdemise kohta.
Tõendi peavad esitama ka lapsed vanuses 12 aastat ja 3 kuud kuni 17 aastat, kes võivad lisaks vaktsineerituse või läbipõdemise tõendamisele esitada ka testitõendi. COVID tõend kehtib koos isikut tõendava dokumendiga.

Maski peavad kandma kõik 12-aastased ja vanemad külastajad.