Ekskursioonid

Ekskursioonid

NARVA LINNUSE AJALUGU

Ekskursioon keskendub Narva linnuse ajaloole, räägime linnusekompleksi tekkimisest ja kujunemisest. Ekskursioon algab linnuse nn uute väravate juurest ning me räägime Suurest Läänehoovist, Põhjahoovist, kaitsemüüridest, Kivisaalist, loodetornist, edelatornist ja linnuse siseruumidest.
Hind:
1 tund 20  + piletid ( torn)
1,5 tundi 30  + piletid (torn, Põhjaõu)
2 tundi 40  + piletid (konvendihoone, torn, Põhjaõu, väliskindlustused)
Grupi max. suurus: 30 inimest.

 

PÄEV NARVAS

Narva Muuseum, OÜ Narva Gate ja Tartu Ülikooli Narva kolledž kutsuvad Teid külastama oma ühist projekti, mille raames soovitakse tutvustada nii Narva elanikele kui ka külalistele mujalt Narva väljapaistvat arhitektuuri.

Tervet päeva hõlmavas ekskursioonis viiakse külastajad tutvuma kolme eriotstarbelise ja siin regioonis ainulaadse ehitisega – Narva linnus, Kreenholmi manufaktuur ning Narva kolledži hoone. Kõigis eelpool nimetatud rajatistes saavad külastajad laialdase ülevaate hoonete ajaloost ning tegemistest.

Teenus on külastajatele avatud alates 6. aprillist kuni 4. oktoobrini.
Piletihind: 15/10 € täiskasvanud/õpiased, 25/15 € lõunasöögiga rest. Rondeelis

Külastamine toimub ainult läbi eelregistreerimise telefonil (+372) 359 9230 ja e-maili teel info@narvamuuseum.ee
Registreerida on võimalik ainult gruppe, mille suurus on vähemalt 20 inimest, v.a üksikutel nädalavahetustel, millal registreerime ka väiksemaid gruppe.
Täpsemat infot saab telefoni või e-maili teel.

 

LAUPÄEVANE EKSKURSIOON

Narva linnuses toimub igal laupäeval algusega kell 13.00 (eesti keeles) ja kell 15.00 (vene keeles) ekskursioon üksikkülastajatele.

Muuseum pakub  üksikkülastajatele võimalust osaleda ekskursioonil, millele kehtib soodushind ning millele pole vaja ette registreeruda. Ekskursioonil saab osaleda muuseumi piletiga. Piletit tuleb osta vahetult enne ekskursiooni algust.

Giidtuuril tutvustatakse püsinäituse baasil linna ajaloo erinevaid perioode ning linnuse ja kindlusekompleksi ajalugu. Hermanni torni 8. korruse vaategaleriilt avaneb suurepärane vaade Narvale ja Ivangorodile. Püsinäitust täiendavad vahelduvad ajutised näitused nii Eestist kui ka välismaalt.

 

KREENHOLMI EKSKURSIOON

Alates 26. märtsist kuni sügiseni toimub igal pühapäeval algusega kell 12.00 ekskursioon Kreenholmi manufaktuuri.

Muuseumi giidi juhtimisel alustatakse ringkäiku Kreenholmi vana värava juurest, mis asub Joala 32 vastas (https://goo.gl/maps/XCLf4UncAk82) . Ekskursiooni ajaks on oma auto/buss võimalik jätta värava kõrvale jäävasse tasuta parklasse.


Eraldi etteregistreerimist vaja ei ole.
Ekskursioon kestab orienteeruvalt 1,5 tundi 


Giidi töökeel sõltub kogunenud grupi keelevalikust. Vajadusel annab giid seletusi vaheldumisi nii eesti kui ka vene keeles. Iga kuu viimasel pühapäeval aga kolmes (eesti-inglise-vene) keeles.


Hind:
13 € täiskasvanu
8    € laps/(üli)õpilane
Eelkooliealistele ekskursioon on tasuta.

Territooriumil liikumine on võimalik ka lastevankrite ja ratastoolidega.
Sama piletiga on võimalik tasuta külastada ka Narva muuseumi.

NB! Hea õnne korral ja sõltuvalt vee tasemest Narva veehoidlas on Teil võimalus osa saada Narva koskede kevadisest veemängust. Igal kevadel avatakse Narva veehoidla väravad, et ära juhtida üleliigne kevadine vesi. See võimas vaatepilt on kordumatu. Jälgige sellealast infot meie FB kontolt.

NB! Kuna arveldamine toimub kohapeal ja sularahas, siis palume varuda
täpne summa.

INFO: tel. 359 9230, e-mail info@narvamuuseum.ee

 

TELLIMINE 

Giidi poolt juhitud ekskursiooni palume võimalusel tellida vähemalt nädal varem. Vaba giidi olemasolul saame pakkuda ekskursiooni ka samal päeval. Ekskursioone on võimalik tellida eesti, vene ja inglise keeles. Muud keeled kokkuleppel.

Kui juhtute tellitud ekskursioonile hilinema, helistage (+372) 35 99233 või (+372) 35 99245. Gruppi, kes oma hilinemisest ei teata, ootab giid kuni 20 minutit.

*Talveperiood (26.08.2014 – 22.05.2015)

**Suveperiood (23.05.2015 – 31.08.2015)

Piletinnad leiate siit http://www.narvamuuseum.ee/site/piletiinfo/