Tere, muuseum!

Paotame ust ning piilume kaasahaaravasse ja otsatusse muuseumimaailma. Esmalt teeme selgeks, milleks on muuseumid üldse vajalikud ning millised need välja näevad. Seejärel tutvume mängulises vormis sellega, mida täpsemalt muuseumid säilitavad, kuidas neid esemeid nimetatakse ning kuidas nad üldse muuseumisse jõuavad. Oma abikäe ulatavad meie eksponaadid, mis on juba pikki aastaid Narva linnuse väikeste külalistega kohtumist oodanud.

    Kui ma oleksin rüütel

    Kuidas teile meeldiks tunda end vana linnuse elanikuna – vapra rüütlina, kes elab rangete reeglite järgi ja peab kinni kõigist rüütlikoodeksi kaanonitest? Kas suudaksite kanda kogu vajalikku varustust? Kas mõistaksite kogu keerukat heraldiliste märkide ja sümbolite süsteemi? Kuidas kutsuksite oma ustavat ratsut? Anname oma muuseumiprogrammi raames noortele osalejatele võimaluse tunnetada rüütlielu rõõme ja valusid.

      Narva – jõgi ja linn

      Narva, on see linn või jõgi? Õigupoolest mõlemat! Uurime, millist mõju on Eesti veerohkeim jõgi avaldanud regiooni arengule ja linna kujunemisele. Sukeldume kaugetesse aegadesse, mil linna läbivail veeteedel toimus tormiline kaubavahetus ning selgitame välja, mis kõige paremini kaubaks läks. Lisaks saame teada, kuidas inimesed jõge aegade jooksul kasutasid ning millist mõju see jõele avaldas.

        Linnalegendid

        Kus asub „hobusenaha linn“? Kes on Peeter Peeterristist? Milliseid saladusi peidavad Narva linnuse seinad? Sukeldume linna müstilisse minevikku ja saame teada, missuguseid legende siin juba pikki aastaid räägitakse ning püüame välja selgitada, millised neist väljamõeldistest võivad endas kübekese tõtt sisaldada?

          Eesti ja vene rahvamängud

          Mis ühendab kõigi kultuuride ja mandrite lapsi? Otseloomulikult soov mängida! Nii on ka aastasadu kõrvuti elanud eesti ja vene kultuurid omavahel tihedalt põimunud. Programmi käigus uurime, kas eesti ja vene rahvamängudes leidub sarnasusi ning loomulikult õpime ka erinevaid mänge mängima ja rahvalaule laulma.

            Kellad ja aeg

            Kas kell on luksuskaup või eluks vajalik ese? Kellasid on suurel hulgal, alustades päikesekellast ja veekellast ning lõpetades tänapäevaste keeruliste seadmetega. Uurime selle tuntud aksessuaari arengulugu, otsime kellasid linnaruumis, meisterdame ise kella ja õpime määrama kellaaega ka ilma elektroonilise sihverplaadi abita.

              Mis on alkeemia ja kes on alkeemikud

              Kui te pole veel juhtunud leidma tarkade kivi, lahendama kulla valmistamise iidset šifreeritud retsepti või meisterdama algaine kujutisega amuletti, siis ootame teid kindlasti osalema meie uues programmis! Lisaks räägime , milline väga tõsine teadus arenes tänu alkeemikutele ning arutame, mida uurivad tulevased arstid. Otseloomulikult ei saa me läbi eksperimendita!

                Narva lõvid, kalad ja draakonid

                Ammustel aegadel, enam kui kolmsada aastat tagasi, valvasid Narva linna kartmatud lõvid, hirmuäratavad draakonid ja arukad kalad. Tänapäeval on nende kujutised säilinud kivi-, metall- ja puuskulptuurides ning portaalide ja hoonete reljeefides. Selleks, et neist rohkem teada saada, tutvuda skulptuuri, reljeefi ja tuulelipu mõistetega ning manada silme ette sõjaeelse Narva arhitektuuri, kutsume muuseumitundi näitusel „Linn, mis ei unune“.


                  • Kestus: 60 min 
                  • Hind: Täistund 5€ / osaleja 

                   Iga 10 õpilase kohta 1 saatja tasuta. Iga lisasaatja - 3 €. 

                  Tellima