Laste- ja noortelaager “Suvekarussell”
Sündmuse ülevaade
Sündmuse ülevaade
Narva Muuseumi Kunstigaleriis toimuvad sel suvel 1.–26. juulini põnevad laste linnalaagrid. Tänavu ootame Suvekarussellile laste kõrval ka noori, lisaks kunstile on võimalik praktiseerida eesti keelt!
Lastelaagrid ja noortelaagrid toimuvad 1.–26. juulini igal tööpäeval kell 10–15 ja iga nädal on uus teema. Lastelaagrites (7–11-aastased) toimuvad animatsiooni, lõbusate kollaažide, riidevärvimise ja erinevad kangale trükkimise töötoad, saab joonistada, voolida ja meisterdada ning on oodata lõbusaid mänge, ekskursioone, kohtumisi tõeliste kunstnikega ja loomulikult palju uusi sõpru! Noortelaagrites (12–17-aastased) saab kunstnike juhendamisel osaleda fotograafiatundides, kudumisgrafiti töötoas, näha ja luua disaini meie ümber ning sukelduda kunstimaailma töövõtetesse.
Hind kõikidele lastelaagritele: 55 € terve nädal / 12 € üks päev.
Hinna sees soe lõunasöök, materjalid ja töövahendid.
Registreerimine: (+372) 359 9230, (+372) 359 2151 või info@narvamuuseum.ee
Maksimaalne laste arv igas laagris on 20.
LASTELAAGRID
7–11-aastased
Teejuht kunstimaailma!
1.–5. juuli kell 10–15 vene keeles
15.–19. juuli kell 10–15 vene keeles.
Sukeldu põnevasse kunstimaailma! Teid ootavad loovad mängud Kunstigaleriis ja Narva linnuses. Kunstistuudios toimuvad animatsiooni ja lõbusate kollaažide töötoad ja palju muud põnevat. Samuti õpime batika tehnikat (riidevärvimine vaha abil) ja siiditrükki ning teisi kangale trükkimise viise.
Laagrit juhib Narva Muuseumi Kunstigalerii programmijuht Elena Howarth.
Detektiivibüroo. Kahtlusalune – kunst!
8.–12. juuli kell 10–15 vene keeles
22.–26. juuli kl 10–15 vene keeles.
Narva Kunstigalerii vanas hoones on palju kunsti puudutavaid saladusi, nii kaasaegseid ja klassikalisi! Aga uudishimulike jaoks ei ole takistusi — me lahendame kõik kunstiajaloo saladused, joonistame, voolime ja meisterdame. Oodata on ka lõbusaid mänge, ekskursioone, kohtumisi tõeliste kunstnikega ja loomulikult palju uusi sõpru!
See linnalaager on ainult kartmatute uurijate jaoks! Uuritakse kõiki kunstižanreid ja katsetatakse neid ka ise kunstistuudios! Tutvume skulptuuri, maalimise, graafika, kunsti ja käsitööga, samuti teeme ise teatrit!
Laagri juhib Narva Muuseumi Kunstigalerii programmijuht Elena Howarth
NOORTELAAGRID
12–17-aastased
Intensiivkursus “Fotopraktika”
1.–5. juuli kell 10–15 eesti ja vene keeles.
Viie päeva jooksul pildistame ja saame praktika ajal teada palju uut ja põnevat. Õpime tundma fotograafia põhimõtteid, fotokunsti trikke ja tutvume kaasaegse fotograafiaga.
Iga päev ootavad meid uued teemad ja ülesanded, mis nõuavad loovaid ja värskeid lahendusi ning arendavad paindlikku mõtlemist. Pildistame linnaruumi, inimesi, loomi ja teisi objekte.
Kõige innukamad osalejad saavad pildistamist harjutada ka väljaspoolt laagrit, saades iga päeva lõpuks kodused ülesanded ja võimaluse esitada oma tööd ja saada juhendajalt õpetussõnu.
Osalemiseks peab olema vaid mobiiltelefoni kaamera!
Laagrit viib läbi Eesti Kunstiakadeemia fotograafia eriala üliõpilane Anna Pazucha.
Kudumisgrafiti
8.–12. juuli kell 10–15 eesti keeles
(ootame ka venekeelseid noori, kes tahav saada keelepraktikat).
Nädala jooksul riietame puid, sambaid, pinke või käsipuid Narva parkides erksate kootud „sviitritega“.
Ära karda sõna „kootud“ – isegi kui Sa pole kunagi võtnud kätte kudumisvardaid ega heegelnõelu, aitab kunstnik Eva Mustonen seda oskust õppida. Automaatne kudumismasin aitab isegi neid, kes ei soovigi kudumisvardaid kätte võtta. Vaja on vaid soovi lisada eredaid värve enda ümber.
Tooge ka oma lemmikesemed (tool, raamat või jalgrattaraam), et kududa neile värvilised ja pehmed katted! Selleks võtke kaasa kodus vedelevad lõngajäägid, et materjali jätkuks teie idee teostamiseks.
Laagrit viib läbi kunstnik Eva Mustonen.
Disain ja tänav
15.–19. juuli kell 10–15 vene keeles
Teemaks on kaasaegne visuaalkultuur ja disain ning kuidas need mõjutavad meie elu. Proovime ümber kujundada oma elukeskkonda, olgu see linna- või eluruum või meie riietus.
Kreenholmi kangamustrite näitus võimaldab mõista tekstiilidisaini mõju igapäevaelule. Mis on tekstiilikunstniku roll ja kas me suudame selle tööga ise hakkama saada? Näeme seda praktikas ja loome t-särgile oma ägeda kujunduse. Võtke kaasa oma vanad t-särgid!
Kreenholmi teema jätkuks puudutame ka linnaruumi ümbermõtestamist. Kuidas mõjutavad mahajäetud hooned linnakeskkonda ja mis on tänavakunstniku roll selles? Proovime tõestada, et grafiti pole alati vandalism ja seda võib pidada kunstiks ning loome oma grafiti linnaruumis.
Lisaks valmistame mugava ja vastupidava mööbli lainepapist. Kui aga unistate saada videobloggeriks, siis õpime mõnda kasulikku ja põnevat video-trikki oma YouTube’i blogiks.
Laagrit viib läbi Narva Kunstigalerii giid-programmijuht Dmitri Nedopjokin.
Millest on kunst tehtud?
22.–26. juuli kell 10–15 vene keeles
Selles plokis keskendume tasapinnalistele kujutistele, olgu see animeeritud pilt, graafika või maal lõuendil. Nende kunstiliikide tulemuseks on tihtipeale kujutis mingil tasapinnal.
Milles aga seisnevad need kunstiteosed ja millest need “pildid“ on tehtud? Vastuse neile küsimustele annab nii Narva Muuseumi rikkalik kunstikogu kui loovtööd stuudios. Meid ootab lõendi valmistamine, koopia maalimine, trükitud autoportreed Andy Warholi stiilis, illustratsioonid kollaažis ja 2D animatsioon.
Laagrit viib läbi Narva Kunstigalerii giid-programmijuht Dmitri Nedopjokin.
Eelregistreerimine telefoni teel või kunstigalerii kassas. Registreerimine tuleb kinnitada, ostes pileti kunstigalerii kassas. Tasumine kaardiga või sularahas, vajadusel arvega
Info: (+372) 359 9230, (+372) 359 2151 või info@narvamuuseum.ee