E-Loeng „Baltimaade religioosse maastiku kaardistamine“ (inglise keeles)
Sündmuse ülevaade
Kuidas kaardid meie maailmatunnetust mõjutavad? Selles ettekandes vaadeldakse rikkalikku valikut 19. sajandil koostatud religioossetest ja etnograafilistest kaartidest, et mõista Balti provintside paljuusulisi ja mitmekeelseid elanikke. Vestluse käigus saab näha laia spektrit haruldastest kaartidest Eesti, Läti ja Vene kogudest. Samuti tutvustatakse põnevaid näiteid kaartide kasutamisest ja nende kuritarvitamisest erinevate usurühmade asukoha määramiseks, erinevate usutunnistuste järgijate statistiliste andmete visualiseerimiseks ning deviantsete gruppide ja vähemuste jälgimiseks. Samuti näeb mitmeid vaidlusaluseid kaarte, mis loodi sihilikult selleks, et moonutada kaasaegset arusaama usuküsimustest, seda näiteks läbi teadliku ja ülemäärase lihtsustamise või eksitavate värvide kasutamise.
„Baltimaade religioosse maastiku kaardistamine“
Lektor: Catherine Gibson (Tartu Ülikool)
Toimumisaeg: 14.04.2022 kell 18:00
Keel: inglise
Formaat: ZOOM loeng
Hind: TASUTA
Eelregistreerimine toimub Fienta kaudu.
Link Narva Muuseum ZOOM Lektooriumi üritusele saadetakse e-maili teel üks tund enne loengu toimumist.
COVID-19 piirangud on põhjalikult muutnud meie tavapärast elukorraldust. Narva Muuseum alustas eelmisel aastal julget eksperimenti virtuaalse loengusarjaga, järgides kogu maailmas levinud kaugõppe trendi. Tänu videoloengutele said kõik soovijad võimaluse kodust lahkumata kuulata loengusarja ning osaleda teemakohastes aruteludes.
Narva Muuseum soovib ka sel aastal rahuldada inimeste teadmistejanu ning pakub selleks uusi võimalusi, muutudes suureks mitteametliku õppe keskuseks laiale auditooriumile. Narva Muuseumi loengusari jätkab tänavu oma tegevust ja alates veebruarist toimuvad loengud neljapäeviti kuni kaks korda kuus. Loengud toimuvad nii kohapeal kui ka Zoom-keskonnas. Loengud on varustatud tõlkega slaidide ja abimaterjalidega, mille me jagame kohapeal osalejatele.
INFO: tel. (+372) 359 9230, info@narvamuuseum.ee