Põhjaõu

Linnuse Põhjaõu

Peterburi mnt 2

Põhjaõu on Narva Muuseumi eksperimentaalne ajalookeskus ja meelelahutuskoht, mis tegutseb Narva linnuse põhjahoovis. Narva linnuse konvendihoonest põhja suunas asuv hoov (sellest ka nimetus põhjahoov) omandas oma praeguse kuju Liivi ordu valitsusajal. Pärast konvendihoone läänetiivas olnud sissepääsu sulgemist rajati uus värav põhjatiiba ja põhjahoovist sai konvendihoone lisakaitse. Varem asusid põhjahoovis majandusruumid nagu teisteski linnustes, siin olid aidad, hobusetallid, töökojad ja teised ehitised.

Pärast renoveerimist avati hoov külalistele 2007. aastal Põhjaõue nime all. Tänapäeval on Põhjaõu eksperimentaalne ajalookeskus, mis asub nö ajastute ristumiskohas – siin tutvume keskaja lõbude ja Narva õitsenguperioodiga, näeme ajaloolisi kostüüme ja hilisemate perioodide käsitööd.

Suvehooajal on Põhjaõue territoorium avatud kõikidele soovijatele. Kohapeal tegutsevad käsitöökojad ja apteek, oma teenuseid pakub kõrts. Piiluge töökotta, võtke osa töötubadest, ostke endale omapäraseid suveniire või lihtsalt nautige meeldivat jahedust 700-aastase ajalooga hoovis.

Põhjaõu on suvehooajal avatud iga päev 10.00 – 22.00. Sissepääs on vaba kõigile.