19. juunist on külastajatele avatud põhjalikult uuenenud Narva linnus koos uue püsiekspositsiooniga, mille peateema on ida ja lääne piiril asuv 700-aastane Narva linnus ja selle ajalugu.
 
Enam kui kaks aastat kestnud rekonstrueerimistööde tulemusel tehti korda ja avatakse külastajatele linnuse konvendihoone jõepoolne idatiib, kuhu seni peale muuseumitöötajate polegi keegi pääsenud. Külastajad pääsevad nüüd ka konvendihoone müüriharjal kulgevale galeriile, kust avanevad suurepärased vaated Narva linnale ja Venemaale. Linnuses liikumist hõlbustavad uuendatud trepikodades kaks lifti, tänu millele on konvendihoone ruumid ligipääsetavad ka erivajadustega/liikumispuudega inimestele. Rekonstrueerimistööde põhiprojekti koostas arhitektuuribüroo JVR. Rekonstrueerimistöid teostas Scandec Ehitus OÜ.
 
Konvendihoone kahel korrusel avatakse kogu perele elamust ja avastamisrõõmu pakkuv interaktiivne püsinäitus Narva linnusest ja selle ajaloost, mis vahetab välja senise 30 aastat vana püsiekspositsiooni. Uue püsiekspositsiooni valasid visuaalsesse vormi arhitektuuribüroo Architect 11 koostöös kontseptsiooni- ja disainiagentuuriga Identity.
 
Narva linnuse rekonstrueerimine ja uus püsiekspositsioon on osa projektist „Piirikindluse avastuskeskuse avamine“, mis algas 1. juulil 2016. Projekti kogumaksumus on enam kui 4 miljonit eurot, millest 3,54 miljonit eurot tuleb Euroopa Regionaalarengu Fondist.
 
Uuenenud Narva linnus kutsub suvel kõiki külla avastama piirikindluse lugu iga päev kell 10-18.
16.06.2020