Ekskursioon "Vana Narva makett"

Ekskursioon "Vana Narva makett"

Kutsume reisima minevikku, tutvustades end ennesõjaaegse Narva linnana ja jalutama kunagise Eesti ühe kaunima linna vanadel kitsastel tänavatel. Vana Narva makett pakub ainulaadset võimalust vaadata kõiki ennesõjaaegseid hooneid, mida tänapäeval linnakaardil enam ei ole, imetleda sakraalehitiste monumentaalsust ja imetleda linna arhitektuurilist iseolemist, millel on raske, kuid nii huvitav saatus!

Näitusel on rõhuasetus kahele linna hiilguse ajalisele tipule, mis keskenduvad tema tulevikule. Näitusele valitud aastad 1684 ja 1984 sümboliseerivad Narva endist õitsengut ning aasta 2034 on linna lähitulevik. Neid kahte linna hiilguse tippu kõrvutades ilmneb Narva identiteet kogu selle keerukuses. Tänapäeva Narvat, nagu me seda tunneme, on ehitatud kaks korda: 17. sajandi teisel poolel püstitati uhke kaubalinn ja Teise maailmasõja rusude alt sai tööstuslinn.

1684. ja 1984. aastat kajastavad näitusel haruldased eksponaadid, originaalsed sidemed ja põnevad kohtumised. Tuleviku Narva ootab külastajaid aktiivselt osalema. Selleks on näitusel palju temaatilisi installatsioone, mille abil saad koos perega, sõpradega või ise aktiivselt mõtiskleda Narva tuleviku üle või isegi midagi kasulikku teha.

Nostalgia ja kahetsus lahkunud kuulsuse pärast ei aita Narvat. Siiski võime sellest kogemusest tulevikuks õppida. Narva vajab tulevikku rohkem kui varem!

Kestus: 60 min

Aadress: Vestervalli 21, 20304 Narva, Ida-Viru maakond