27.11.2022 17:00 - 27.11.2022 18:30 / Narva linnus

Kammerkontsertide sari „Sügis“ Narva linnuses
27.11.2022 17.00
Piret Mikalai (klaver)

Piret Mikalai alustas klaveriõpinguid 2004. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis Ira Flossi klaveriklassis. Alates 2016. aastast õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemas, juhendajateks prof Peep Lassmann ja Mihkel Poll. Pärast bakalaureusekraadi omandamist aastal 2019 täiendas ta end Salzburgis Mozarteumi ülikoolis. Hetkel jätkab Piret õpinguid EMTA magistratuuris.

Piret on osalenud paljudel rahvusvahelistel ja vabariiklikel konkurssidel. Ta on saavutanud II preemia (2012) ning I preemia (2013) vabariiklikul noorte pianistide konkursil „Eesti kõla“; diplomi 5. rahvusvahelisel pianistide konkursil „Noor virtuoos“ Riias (2013); diplomi Stockholmi rahvusvahelisel muusika konkursil (2014); Eesti Klaveriõpetajate Ühingu preemia VIII Eesti pianistide konkursil (2014); aastatel 2014 ja 2015 laureaaditiitlid ning aastal 2016 I preemia vabariiklikul keskastme muusikakoolide vahelisel konkursil; finalisti diplomi 5. Riia rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil (2016), I koha Steini nimelisel pianistide konkursil (2019), II koha EMTA Beethoveni nimelisel konkursil (2020) ja I koha Laine Metsa nimelisel konkursil (2021). Aastal 2018 pälvis ta Lilian Semperi stipendiumi, 2020 Yamaha stipendiumi ja Helmi Valtmani nimelise stipendiumi. Ta on esinenud paljudel erinevatel lavadel ning soleerinud Narva Linna Sümfooniaorkestri, TMKK Sümfooniaorkestri ja EMTA Sümfooniaorkestri ees.

Koostöös Hanna Taubega pälvis ta I preemia Klaipedas toimunud rahvusvahelisel kammeransamblite konkursil (2015) ning I preemia konkurss-festivalil „Renaissance“ Gyumris (2016).

Piret on osa võtnud Ivari Ilja, Igor Cognolato, Harald Ossbergeri, Pier Francesco Forlenza, Karl-Andreas Kolly, Alexander Kobrini, Mira Martšenko, Matti Raekallio jt meistrikursustest.

KAVAS on:
Claude Debussy - "Kujundid" (Images) II vihik
I "Kellahelin läbi lehtede" (Cloches à travers les feuilles)
II "Kuu laskub templivaremete kohale" (Et la lune descend sur le temple qui fût)
III "Kuldkalad" (Poissons d'or)
Ester Mägi - Vana Kannel
Lepo Sumera - Ostinato-variatsioonid
Ferenc Liszt - Kontsertetüüd Un sospiro
Ferenc Liszt - Hispaania rapsoodia, S. 254

Piletid saab osta AINULT kohapeal alates 16.30 kuni kontserdi algust.
Piletihind on 5 eurot (AINULT SULARAHAS).
Lastele kuni 18 a., erivajadusega inimestele ning nende saatjatele sissepääs on tasuta.