12.08.2022 19:00 - 12.08.2022 21:00 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

Jelena Matvejevskaja (klaver) ja Henry-David Varema (tšello)/ (Eesti)

Esitavad heliloojate teoseid: C. Debussy, G. Fauré, N. Boulanger, H. Eller, A. Pärt, M. Lüdig jt.

Henry-David Varema (1969) on lõpetanud Tallinna Konservatooriumi Peeter Paemurru juhendamisel, täiendanud end Müncheni Kõrgemas Muusikakoolis Walther Nothasi tšelloklassis ja Berliini Kunstide Ülikoolis prof Wolfgang Boettcheri käe all ning omandanud doktorikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Aastatel 2003–2009 oli ta Berliinis resideerunud rahvusvaheliselt hinnatud keelpillikvarteti Petersen Quartett liige, mille koosseisus esines ta mainekates kontserdisaalides nagu Carnegie Hall, Wigmore Hall, Müncheni Herkulessaal, Theatre de Chatelet, Zürichi Tonhalle, Sydney Angels Place jm. Ta on olnud külaliskontsertmeister näiteks Müncheni Kammerorkestrites ja Auckland Philharmonia sümfooniaorkestris ning töötanud ühe hooaja Sydney Sümfooniaorkestri tšellorühma abikontsertmeistrina. Kammermuusikuna annab ta regulaarselt kontserte Ivari Ilja, Mihkel Polli, Sten Lassmanni, Anna-Liisa Bezrodny, Triin Ruubeli, Mari Polli, Johanna Vahemärgi ja paljude teistega. Aastast 1997 on Varema töötanud Rahvusooper Estonia orkestri soolotšellistina. 2001. aastast on Henry-David Varema EMTA tšello- ja kvartetiõppejõud (aastast 2016 professor) ning käeoleval ajal töötab ta EMTA loometegevuse ja välissuhete prorektorina.

Jelena Matvejevskaja on Eesti pianist, kes alustas muusikukarjääri oma õpetaja Olga Zryanina suurepärase eeskujuga. Isiklikud saavutused ja inspiratsioon andsid talle võimaluse jätkata haridusteed Tallinna Muusikakoolis õpetajate: Maigi Pakri ja Ivari Ilja juhendamisel. Edasi jätkas Jelena haridusteed Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias, kus ta sai kiitusega bakalaureuse-ja magistrikraadi. Jelena on regulaarselt esinenud erinevates Eesti kontserdisaalides ning saanud konkurssidel palju auhindu. Nende hulgas on I preemia Rakvere kammermuusika konkursil, Valgas kammermuusika konkursil saavutas ta Grand Prix, Eesti muusikakoolide I preemia 2005, 2007. ja 2008. aastal, I preemia Raadio 4 konkursil. Ta on esinenud ka Narva Linna Sümfooniaorkestriga, Tallinna Muusikakeskkooli orkestriga ning käinud paljudes meistriklassides selliste suurepäraste professorite juurde nagu Arbo Valdma, Niina Sergogina, J. Drževetsky, Gabor Eckhardt, Pavel Nersesjan ja teised. 2012. aastal kolis Elena Hispaaniasse õppima Madridi Kuninglikku muusikakonservatooriumis, kus ta lõi kammeransambli mille osalejad olid Hispaania Rahvusorkestri muusikud. Sel perioodil korraldas ta muusikakontserte, kus ta esines nii solistina kui ka kammermuusika ansambli koosseisus.

Piletihind on 5 eur. Piletid saab osta PILETILEVI.ee kaudu või enne kontserdi kohapeal (sularahas).
Koolilastele (kuni 18 a.), erivajadustega inimestele ja nende saatjatele sissepääs on tasuta!