02.06.2019 - 02.06.2019 / Kunstigalerii

Sündmuse ülevaade

Sündmuse ülevaade

Narva Muuseumi Kunstigalerii kutsub pühapäeval, 2. juunil kell 11.00–14.00 kõiki kunstihuvilisi kunstnikupäevale, mis tänavu toimub juba 35. korda.

Kunstnikupäev on kaunis traditsioon, mida korraldatakse alates 1985. aastast Narva päevade raames. Kunstnikupäeval tutvustame igal aastal uusi kunstnikke, esinevad näitlejad, muusikud ja tantsijad ning toimub kunstilaat, kus oma loomingut müüvad nii Narva kunstnikud kui ka meie linna külalised. Toimuvad kunstnike meistriklassid ja kunstiloengud.

KAVA

11.00 Kunstnikupäeva avamine

11.00-14.00 
Kunstilaadal pakuvad oma maale Narva kunstnikud Boris Uvarov, Šamil Aliev, Natalja Kapajeva ja teised. Oma akvarellmaale näitab tuntud Tallinna raadioajakirjanik ja kunstnik Herbert Zucker. Valgevene kunstnik Valentina Šoba toob oma maalid Grodnost. Kunstnik-momentalist Josef Nikitin Saksamaalt loob otse pidustustel maale reaalajas. Darina Titorenko Peterburist demonstreerib pidustustel arhitektuuri akvarell-sketching’ut.

30-aastase kogemusega ikoonimaalija Voronežist Valentina Murenkova viib tasuta läbi praktilise loengu „Ikooni teke”.

Eesti Kunstiakadeemia vilistlane ja eesti hõbeprosside kollektsionäär Anne Raud peab ettekande traditsioonilistest motiividest eesti ehetes 19. saj lõpus ja 20. saj alguses.

Rahvusvahelise ilufestivali „Kuldne pääsuke” võitnud stuudio „Kreatiiv” (juhendaja Jelena Kasterpalu) demonstreerib publikule juustest kostüüme ja aksessuaare (karvtöö). Pidustustel esineb tuntud laulja Izida Galimova ja noor vokaalsolist Beatrice Huber.

Oma etteastega rõõmustab linlasi akustiline ansambel M.O.R.A. Kunstnik Tatjana Sonina annab kontseptuaalse etenduse „Kolm graatsiat”.

Natalja Jakovleva juhendamisel esitab koreograafiastuudio „Varjud“ tantsulise flashmob’i. Esineb laste folklooriansambel „Guselki” (pedagoog Nadežda Moskaljova). Publik näeb klubi „Polonees” esituses ajaloolistes kostüümides menuetti ja valssi (juhendaja Anna Malinovskaja).

Lapsed ja täiskasvanud saavad osaleda vene kunstnike, Puškini linnast pärit Marina Volkova (kuiv pastell), Peterburist pärit Svetlana Stepanova (väädist punumine) ja Kingissepast pärit Viktoria Fedossejeva (keraamika potikedril) meistriklassides. Narva kunstnik Albert Beljakov õpetab puidust vilede valmistamist. Galina Smirnova õpetab mudilastele värvipaberist õnnitluskaartide tegemist. Akvarellpliiatsitega maalimise meistriklassi viivad läbi kunstnikud Anne Pärtel ja Veera Lantsova. Olga Kruberg aitab valmistada personaalseid skandinaavia ruunidega käevõrusid ning ennustab taro kaartidel.

13.30
Kunstigalerii esimesel korrusel on kunstnikupäeval viimast päeva avatud miniatuurportreede näitus „MiniMe”, mis on koostatud Narva Muuseumi kunstikogust pärit teoste ja samanimelisele rahvusvahelisele konkursile saadetud võistlustööde põhjal. Miniatuuportreede konkursi parimate võistlustööde autorite autasutamine toimub kell 13.30.

Me ei avalda kõiki saladusi, sest neid saavad isiklikult avastada kõik imepärase austajad, kes piiluvad pühapäeval Kunstigaleriisse ning võtavad osa kunstipeost selle sõna kõige laiemas tähenduses.

Kunstnikupäev on tasuta.

Üritust toetab Kultuurkapital, Narva kultuuriosakond ja Narva Muuseum.

INFO: Tel. 359 9230, info@narvamuuseum.ee