Narva Muuseumi restoran Rondeel on jätkuvalt Eesti paremate toidukohtade seas – Narva linnuse territooriumil tegutsev restoran hinnati neljandat aastat järjest White Guide'i vääriliseks ning selle leiab Eesti maitsete restoranijuhist 2021.

Nädalavahetusel avaldati Eesti parimate toidukohtade teejuht White Guide 2021, kust leiab ka viis toidukohta Ida-Virumaalt: Narva Muuseumi restoran Rondeel, Franzia Narva-Jõesuus, Gruusia trahter Mimino Jõhvis, Purtse restoran Von Taube ja Tulivee restoran. Rondeel on White Guide´i restoranijuhis neljandat aastat järjest alates 2018.

„Muuseumirestoran Rondeel lubab oma külastajatele pakkuda kohalikku päristoitu niisuguses interpretatsioonis, mida kohtab ainult Narvas. Ja peab sellest lubadusest sõnapealt kinni. Restoran asub praktiliselt Eesti ja Venemaa piiril. Kui riigipiirid tõmbavad enamasti selge piiri ka kummagi maa toidukultuuri vahele, siis Rondeel seda ei tee. Tulemuseks on niisugune Eesti ja Vene toidusegu, mis on tõepoolest võimalik vaid Narvas. Maitsed, mida kohtab vaid Narvas, püsivad pikalt suus ja veel pikemalt meeles. Kui ei usu, proovige ise!,“ kirjutab Rondeelist restoranijuhi koostanud Eesti Maitsed.

Narva Muuseumi müügijuhi Natalja Vovdenko sõnul oli käesolev aasta epidemioloogilise olukorra tõttu eriti keeruline, kuid muuseumi ja restorani Rondeel meeskond tegi kõik endast oleneva, et hoida Narva linna White Guide’i väärilise restoraniga Eesti restoranikultuuri kaardil. „Ja see poleks olnud võimalik ilma meie kallite külaliste ja koostööpartneriteta, kellele oleme toetuse eest väga tänulikud!“ ütles Natalja Vovdenko.

Restorani peakokk Vladimir Upeniek jagas Rondeeli tulevikuplaane. Lähinädalatel teeb Rondeel teatavaks Take Away menüü, mis võimaldab nautida kodus peakoka soovitusel valminud esmaklassilist õhtusööki. Juba detsembris esitletakse uut A la Carte menüüd, mida traditsiooniliselt tutvustatakse restoranis Rondeel toimuval pidulikul õhtusöögil.

Praegu kutsub peakokk novembri lõpuni kestva Ida-Viru maitseseikluse kampaania raames kõiki gurmaane restorani Rondeel proovima suurepärast menüüd 15 ja 25 euro eest. Lisateavet kampaania kohta leiate SIIT.

Eesti parim restoran on Eesti maitsete restoranijuhi White Guide 2021 hinnangul Tallinnas Noblessneris asuv 180 Degrees by Matthias Diether! Teiseks tõusis restoran Ö ja kolmas on Fotografiska. Kokku soovitab White Guide 2021 külastada 82 restorani. See arv ei jää lõplikuks, sest pandeemiast tingituna on terve rida restorane ajutiselt suletud või hetkel ebakindlas seisus. Vastavalt olukorra muutumisele hakkab täienema ka restoranigiidi sisu.

Täieliku Eesti parimate toidukohtade nimekirja leiab SIIT.

16.11.2020