Narva linnuses on alates 21. novembrist avatud Olga Krubergi autorinukkude näitus “Metsamuinasjutud”, mis tutvustab muinasjutte ja muinasjututegelasi nii Skandinaaviast kui ka Aafrikast.

Olga Krubergi valmistatud nukkude meisterlikkus ei jäta kedagi külmaks. Näitusel välja pandud nukkude valmistamisel on kasutatud väga erinevaid tehnikaid ja materjale nagu näiteks sulatatud plasti, traatkarkasse ja laama villa, kuid valdavalt on tegemist looduslike materjalidega. Näitus pakub huvi nii lastele kui ka täiskasvanutele – igaüks leiab siit enda jaoks midagi huvitavat!

Külalised satuvad Skandinaavia metsade võlumaailma ning kohtuvad haldjate, päkapikkude, pöialpoiste, trollide ja teiste imeliste tegelastega. Kõnelev puu räägib muinasjutu laisast trollist nimega Hambur, näituse külastajad tutvuvad ka looga ühe ebatavalise lohetüdruku sünnist ja igaüks võib sellele ise lõpu välja mõtelda. Peale Skandinaavia tegelaste saab näitusel näha ka Aafrika šamaani ja tutvuda tema looga.

Näitus avatakse 21. novembril ja seda saab vaadata järgmise aasta 31. jaanuarini. Ootame kõiki huvilisi muinasjuttude imelisse maailma!

17.11.2020