Narva linnuses algab suvehooaeg! 25. maist 1. septembrini on linnuse põhjahoovis avatud 17. sajandi käsitööliste ajalookeskus Põhjaõu, kus suve jooksul toimuvad töökodade teemapäevad ja teised põnevad sündmused.

 

 

Narva linnuse Põhjaõues tegutsevad neli ajaloolist käsitöökoda (tekstiilikoda, nahakoda, keraamikakoda ja sepikoda) ja apteek ning iga päev kell 12 kostab Põhjaõue kahurist pauk, millega saab kellaaega kontrollida. Põhjaõues asub veel ka väliköök, kus suvesündmuste ajal valmivad erinevad traditsioonilised küpsetised.
Põhjaõue hooaja avavad 25. ja 26. mail traditsiooniks saanud vadjalaste kultuuripäevad koos teemapäevaga „Vaata kööki“. Põhjaõue täidavad vadja rahvalaulud, -tantsud ja mängud, toimuvad loengud vadja kultuurist, tutvustatakse vadjalaste ehteid 13.-17. sajandist ja saab ka ise kohapeal ehteid valmistada. Põhjaõue väliköögis valmivad traditsioonilised vadja toidud, mida saab kohapeal degusteerida. Selga saab proovida ka vadja rahvariideid.
Narva linnuse Põhjaõue ajaloolised käsitöökojad peavad suvel kindlal nädalavahetusel teemapäevi, kus igaüks saab võimaluse meistri käe all töövõtteid õppida ja ehk midagi isegi valmis saada. 15.–16. juunil toimuvad tekstiilikoja teemapäevad ja 6.–7. juulil saab traditsioonilistel puutööpäevadel valmistada Põhjaõue külla tulnud meistri juhendamisel puidust tarvilikke esemeid. 13.–14. juulil on võimalik käed saviseks teha keraamikakoja teemapäevadel ning 27.–28. juulil on apteegi teemapäevad, 3.–4. augustil kõlab haamri ja alasi muusika sepikoja teemapäevadel ning 10.–11. augustil on nahakoja teemapäevad. Põhjaõue hooaja lõpetab 31. augustil ja 1. septembril toimuv hoidistefestival ”Suvi Purki”.

INFO: Tel. 359 9230, info@narvamuuseum.ee

21.05.2019