17.02.2024 12:00 / Narva linnuse põhjahoov

Sündmuse ülevaade

2024. aasta on Eestis kuulutatud kultuurilise mitmekesisuse aastaks ning sellest tulenevalt kutsub Narva Muuseum laupäeval, 17. veebruaril tutvuma eesti vastlapäeva, vene maslenitsa ja ukraina Сирна недiля tähistamise traditsioonidega.

Kõik kolm püha on seotud kevade saabumisega, sümboliseerides talve ärasaatmist ja rõõmsate muutuste ootust. Kuigi neil on iga rahva kultuurist ja ajaloost tulenevad eripärad, ühendavad need siiski inimesi läbi ühiste traditsioonide, sümbolite ja väärtuste.

Kutsume kõiki Narva Muuseumi põhjahoovis, kus ootavad ees rahvamängud ja -tantsud, traditsioonilised pühadeampsud ja temaatilised töötoad.
Kolme tähtpäeva ajaloo, traditsioonide, toitude ja sarnasustega saab tutvuda venekeelsel loengul „Масленица – а при чём здесь блины?“, mis toimub ürituse päeval algusega 13.30 linnuse teetoas. Räägime, miks maslenitsa ajal just pannkooke valmistatakse, kuidas on maslenitsa seotud andeksandmise pühapäevaga, mille poolest on eriline Сирна недiля ning paljust muustki. Lisaks muuseumi teaduri Yuliia Khlystun kaasahaaravale jutustusele pakutakse loengus osalejatele aromaatset teed.

Üritus põhjahoovis – TASUTA
Linnuse ja loengu külastus – 5 eurot; Osta pilet

Programm:
12.00 Põhjahoovis on avatud toitlustuspunktid (traditsioonilised toidud, maiustused ja soojad joogid), kohal on miniloomaaed, toimuvad erinevad mängud ja võistlused ning töötoad nii lastele kui täiskasvanutele, samuti saab kelgutada. Programmi juhib Antonina Lattu.
13.00 Rahvatantsud Narva kollektiivilt „Jun-Ost“
13.30 Venekeelne loeng „Масленица – а при чём здесь блины?“ tähtpäeva ajaloost ja traditsioonidest koos tee ja suupistetega. (Lektor Yuliia Khlystun , loeng sisaldub linnuse külastuse hinnas)
14.30 Maslenitsa nuku põletamine
15.00 Ürituse lõpp

Üritust toetab Eesti Kultuurkapital.
INFO: Tel +372 5880 6732, info@narvamuuseum.ee