26.11.2019 18:00 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

Tallinn feat. Reval: Versailles – unes või ilmsi?

Narva Muuseum kutsub kõiki varajase muusika austajaid 26. novembril kell 18 Narva linnusesse festivali Tallinn feat. Reval kontserdile Versailles – unes või ilmsi?
Esinevad: Reet Sukk, Taavi-Mats Utt ja lautoduo Anna Kowalska & Anton Birula.
Kavas: Hotteterre, Marais, Dornel jt

Kui olin eelmise aastatuhande lõpus Hollandis Fumitaka Saito plokkflööditöökojas õpipoiss, valmisid meie esimesed prantsuse 18. sajandi meistri plokkflöötide koopiad, mille puhul ainus teadlik muudatus oli elevandiluu asendamine mammutiluuga. Omasime järsku väga inspireerivaid pille, mis paraku ei tekitanud liiga head tervikut 20. sajandi maitsest kantud klavessiinidega. Sobiva saatepilli otsingutel jõudsime lautomängija Anton Birulani, kes õppis meiega üheaegselt Haagi Kuninglikus Konsrevatooriumis. Sellest saadik ei ole meie koostöö õigupoolest lakanudki. Need muusikalised kohtumised on meid alati inspireerinud ja seda suurem on elevus jagada tulemust meie oma kontserdipublikuga.
Kuninglik õukond oli pea kõikide prantsuse muusikute unistuseks, mille täitumine kõigile siiski osaks ei saanud. Meie kavas on nii kohalejõudnuid kui ka sinna pürginuid. Loominguvalik on aga mõlemal juhul nende kammermuusika intiimsemast otsast.
Taavi-Mats Utt

Piletid Piletilevist ja tund enne algust kohapeal.
https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/klassika/varajase-muusika-festival-tallinn-feat-reval-versailles-unes-voi-ilmsi-296752/

Täispilet 8 €
Õpilane/tudeng/pensionär 5 €

Kestus 1 tund ja 10 minuti

Korraldaja: Varajase Muusika stuudio Cantores Vagantes

Rohkem infot festivali kodulehel: http://tallinnfeatreval.eu/