05.08.2021 - 08.08.2021 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

Muusika- ja linnafestival Station Narva 2021 toimub 5.-7. augustil. Esimest korda on festivalikeskuseks Narva Muuseum, mis avab festivali külalistele uksed üle kogu maja ka öisteks avastusteks.

Neljandat korda toimuv festival Station Narva täidab piirilinna muusikaga meilt ja mujalt, pakub kunsti-ja maitseelamusi, näitab linnaruumi uue põneva nurga alt ning kutsub arutlema nii kohaliku eluolu kui ka uute ärimudelite üle.

Muusikafestivali peamine toimumispaik on Narva Muuseum, kus seatakse sisse 4 lava: Põhjaõue pealava, Refectoriumi, Reconditoriumi saal ja Dormitoriumi saal. Külastajatele on avatud ka muuseumi ekspositsioonid ning õuel pakuvad kehakinnitust Ida-Viru restoranid ja food-truckid.

Lisaks muusikaelamustele pakub festival haruldast võimalust veeta seikluslik öö muuseumis, Ööhämaruses, mil muuseumi ruumid on tavakülastajatele suletud, saavad Station Narva peolised kogeda uut interaktiivset püsiekspositsiooni hiljuti restaureeritud 700-aastases konvendihoones., Öised seiklejad pääsevad ka müüriharja galeriile, kust avanevad vaated Narva linnale ja Venemaale.

Kontserdid toimuvad mõlemal õhtul ja ööl ka armastatud Ro-Ro klubis.

Festivalil esineb kuni 25 artisti – nii rahvusvahelised peaesinejad kui ka üle Eesti tuntud tegijad ja Ida-Viru parimad muusikud.

  • N, 5. august: BAZAR vestlused, näitused Narva kunstiresidentuuris, tuurid üle linna
  • R, 6. august: ettevõtluspäev OBJEKTis, kus arutatakse Kreenholmi kultuurikvartali tuleviku ja kultuuriürituste majandusliku potentsiaali üle õiglase ülemineku kontekstis
  • R, 6. august – L, 7. august: daatšade tuur, narvapärane hommikusöök VitaTiimi keskuses, tasuta päevased linnalava-kontserdid.
  • R, 6. august – L, 7. august: muusikaprogramm ja muusemiöö Narva Muuseumis.

Programm kuulutatakse välja juuni ja juuli jooksul.
Progamm
Piletid