03.02.2022 14:00 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

Narva Muuseum jätkab kultuuridiplomaatiale pühendatud kohtumiste sarja Kultuuridiplomaatia kool vestlusõhtuga Eesti ja Poola diplomaatilistest suhetest. 2022. aasta esimene kohtumine toimub neljapäeval, 3. veebruaril kell 14:00 Narva linnuses saalis Refectorium, kus kultuuridialoogist Eesti ja Poola vahel räägivad Poola suursaadik Grzegorz Kozlowski ning avaliku ja kultuuridiplomaatia spetsialist Slawomira Borowska-Peterson.

Kohtumise raames on külalistele avatud näitus „Maria Kruszewska-Laidoner – fotoportree“ ning tutvustatakse ka Eesti sõjavägede ülemjuhataja kindrali Johan Laidoneri abikaasa kokaraamatut. See raamat avab veel ühe ootamatu kultuurilise aspekti – gastronoomia, mis võib samuti olla kultuuridialoogi tööriist. Kohtumisel pakutakse külalistele Poola originaalretseptide järgi valmistatud roogasid ja suupisteid restorani Rondeel poolt.

Narva Muuseum alustas 2021. aasta sügisel uut kultuuridiplomaatiale pühendatud kohtumiste sarja, mille raames tutvustavad erinevate saatkondade esindajad diplomaatiliste esinduste tööd ning räägivad oma töö ühest olulisemast poolest, kultuuridiplomaatiast.

Kõik on kuulnud käibefraasi, et kultuur lähendab inimesi ja rahvaid. Mis selle taga aga täpsemalt seisab? Kuidas näeb välja nende inimeste igapäevatöö, kes on määratud naaberriikidega kultuurisidemeid tugevdama? Kuidas jõuda niivõrd laiaulatusliku projekti puhul ideest teostuseni? Nendele ja paljudele teistele küsimustele otsime vastuseid Kultuuridiplomaatia kooli kohtumisel Narva Muuseumis.

Kultuuridiplomaatia kool on lihtne ja hariv projekt, mille raames vestlevad Eestis asuvate erinevate riikide diplomaatiliste asutuste esindajad.

Üritus toimub eesti ja vene keeles.

Üritus on tasuta (vajalik on eelnev registreerimine).

NB! Sissepääs COVID-tõendi ja isikut tõendava dokumendi esitamisel.

INFO: tel. +372 359 9230, info@narvamuuseum.ee