23.05.2024 18:00 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

23.05.2024 kell 19.00 Narva linnuse Reconditoriumi saalis

"Viiulivirtuoosid"

Sigrid Kuulmann (viiul, Eesti) Kristina Kriit (viiul, Eesti)

Kavas:

  • E. Mägi, E. Seppar, H. Wieniawski, E. Schulhoff, J. S. Bach, E, Tubin

Sigrid Kuulmanni paljude preemiate ja tunnustuste hulka kuuluvad ERSO ja ETV preemiad Eesti Kontserdi poolt korraldatud interpreetide konkursil "Con Brio"(1999), laureaaditiitel Heino Elleri nimelisel rahvusvahelisel viiuldajate konkursil (2001) ning Neeme Järvi nimeline noore muusiku preemia Eduard Tubina teoste esitamise eest (2004).
Sigrid on astunud solistina üles Euroopas, Lähis-Idas ja Lõuna-Ameerikas, samuti eesti orkestrite ees (Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Rahvusooper "Estonia" Sümfooniaorkester, "Vanemuise" teatri orkester, Tallinna Kammerorkester jt. ).
Sigridi salvestatud Sibeliuse Viiulikontsert koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga kuulub Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) arhiivi. Koostöös ERRi ja Estonian Record Productionsiga on valminud mitu CDd, sealhulgas sooloplaat Bachi, Paganini ja Ysaye teostest (2010) ning Tubina muusikast (2012).
Sigrid Kuulmann on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis, Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias ning täiendanud end lisaks Guildhalli Muusika- ja Teatrikoolis Londonis ja Robert Schumanni nimelises kõrgkoolis Düsseldorfis. Tema õpetajateks on olnud tunnustatud pedagoogid Tiiu Peäske, Jüri Gerretz, Yfrah Neaman ja Rosa Fain. 2014. a. kaitses doktorikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, juhendajaks Mari Tampere. Lisaks tihedale esinemisgraafikule solisti ja kammermuusikuna on Sigrid Kuulmann ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud.

Kristina Kriit on lõpetanud EMTA magistrantuuri (2004, prof. Mari Tampere-Bezrodny) ning täiendanud end prof. Igor Bezrodny (1995-97), Hermann Krebbersi ja Keiko Wataya meistriklassides. Õppinud veel Universität Mozarteumis Salzburgis (2001-2002, prof. Hermann Kienzl). Osa võtnud mitmetest rahvusvahelistest konkurssidest, millest olulisemad on Heino Elleri nim. viiuldajate konkurss 1996 (eripreemia), Henryk Wieniawski nim. viiuldajate konkurss 1997 ning kammermuusika konkurss “Music without Limits” 2010 (4. preemia, koos pianist Diana Liiviga).
Kristina Kriit on hinnatud nüüdismuusika esitajana ning on solisti ja kammermuusikuna esinenud pea kõikides Euroopa ja Skandinaavia maades. On olnud kahel korral maineka Holland Music Sessionsi stipendiaat. Aastal 2005 asutas ta Tallinna Keelpillitrio. Käesoleval ajal on EMTA õppejõud ja doktorant (prof. Mari Tampere-Bezrodny) ning RO Estonia sümfooniaorkestri 2. kontsertmeister.

PILETIINFO:

  • Piletihind on 7 eur. Sooduspilet (pensionär) - 5 eur
  • Koolilastele (kuni 18 a.), erivajadustega inimestele ja nende saatjatele sissepääs on tasuta.
  • Piletid saab osta sularahas enne kontserdi kohapeal.