01.10.2022 16:00 - 01.10.2022 17:30 / Vaba Lava Narva

Sündmuse ülevaade

Folkloorikohvik SUBRIK kutsub Narva inimesi osalema kaasakiskuval sündmusel Subrik Õhtu, mille formaat peaks kõiki meeldivalt üllatama.

Laupäeval, 1. oktoobril, kl 16:00 ootab kõiki folkloorikohviku külalisi interaktiivne programm ühes rahvatantsude ja -mängudega, millest võtab osa ka üks tuntud Eesti kollektiiv. Programmi läbi viimiseks vahetab klubi SUBRIK isegi oma tavapärast asukohta (Narva linnuse Põhjaõu) ning järgmine kohtumine leiab aset Vaba Lava teatrikeskuse blackbox’is.

Suur saal võimaldab külalistel lisaks vaataja rollile ka ise aktiivselt sündmusest osa võtta. Programm toimub kahes keeles, osalejatele pakutakse teed ja kohvi. Programmi erikülaliseks on ühe vanima rahvakunstiseltsi Leigarid tantsijad. Ansambel loodi 1969. aastal Tallinnas eesmärgiga tutvustada turistidele Eesti folkloori. Tänapäeval kujutab Leigarid endast mõttekaaslaste ühendust, keda seob soov Eesti kultuuri võlu kõigile demonstreerida.

Kollektiiv Leigarid esineb regulaarselt Tallinnas Eesti Vabaõhumuuseumi laval. Nende repertuaari moodustavad arvukad ja mitmekülgsed tantsud, laulud, mängud ja instrumentaalmuusika kõigist maakondadest. Leigarite kontserdid toimuvad suurte külapidude kujul.

Vanaaegsetest tantsudest, lauludest ja mängudest sünnib muusika saatel alati suurepärane ning ainulaadne pidu.

Uus formaat Subrik Õhtu lisab värvi folkloorikohviku SUBRIK ürituste sarjale, mille hulka kuuluvad juba varasemalt tutvustatud erinevad töötoad ja põnevad perepäevad Põhjaõues.

Projekti eesmärk on värskelt Eestisse saabunud alaliste ja ajutiste elanike ajalooline ja kultuuriline integreerimine läbi Eesti rahvakalendri pühade ja kultuurikohviku sündmuste.

Tänu sedasorti üritustele säilitavad vanad traditsioonid oma elujõu ka moodsas maailmas ning nõnda saame tutvuda rahvakultuuri varamuga.

Pileti hind: 2 € / 1 €
Piletid eelmüügis SIIN.

* Ajutise kaitse saanud Ukraina sõjapõgenikele on üritusel osalemine dokumendi esitamisel tasuta.


Projekt on ellu viidud MTÜ Sotsiaalse Innovatsiooni Labor ja MTÜ Eesti Pagulasabi toel.

Vastame hea meelega kõigile küsimustele telefonitsi (+372) 55 96 30 35 või e-posti teel pohjaou@narvamuuseum.ee