22.09.2021 18:00 - 23.09.2021 21:00 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

Teadlaste Öö festival (TÖF) on Eesti ja kogu Baltikumi suurim teadust populariseerivate sündmuste sari. Selle aasta TÖF-i peateema on toit. Festival tuleb põnev ja kaasahaarav, sest toidutemaatika puudutab meist igaüht. Ja üks on kindel - meil ei saa teadusest isu iialgi täis. Teadus toidab!

Narva Muuseum kutsub TÖF-i raames külla 22. ja 23. septembril. Kavas on loengud, töötoad ja ekskursioonid tee-teemalisel näitusel. Loengud on külalistele tasuta, kuid loengus osalemiseks palume broneerida tasuta istekoht.

KAVA
Kolmapäev, 22. september
Narva linnus

18:00 Loeng „Toit kui kultuurikood: Narva pidusöömingutest välismaalaste märkmetes 17.-18. sajandil“. Lektor: Narva muuseumi direktor Maria Smorževskihh-Smirnova (vene keeles, tasuta, eelregistreerimisega).
Registreeru loengule SIIN.

19:00 Maroko toidu töötuba restorani Rondeel Marokost pärit peakoka M’Bark El Joia juhendamisel (vene keeles, piletiga)

20:00 Ekskursioon uuel näitusel „Äkki teed?“, mis on pühendatud teejoomise ajaloole ning teega seotud traditsioonidele (eesti / vene keeles, piletiga)
 

Neljapäev, 23. september
Narva linnus

18:00 Loeng „Eesti vanausuliste traditsiooniline köök“. Lektor: Narva Muuseumi teadur-folklorist Marina Kuvaitseva (vene keeles, tasuta, eelregistreerimisega)
Registreeru loengule SIIN.

19:00 Maroko toidu töötuba restorani Rondeel Marokost pärit peakoka M’Bark El Joia juhendamisel (vene keeles, piletiga).

20:00 Ekskursioon uuel näitusel „Äkki teed?“, mis on pühendatud teejoomise ajaloole ning teega seotud traditsioonidele (vene keeles, piletiga)


Hind: Täispilet 5 € / Sooduspilet 3 €

Pileti hind sisaldab osalemist töötoas ja „Äkki teed?“ näituse ekskursioonil. Loengutes osalemine kõigile tasuta.

Osta piletid SIIN.

NB! Sissepääs COVID-tõendi ja isikut tõendava dokumendi esitamisel.

Teadlaste Öö festival