26.05.2023 19:00 / Narva Linnus

Sündmuse ülevaade

26.05.2023 kell 19.00 Narva linnuse Reconditoriumi saalis

"Ja igavik tunnis"
Clara Guldberg Ravn (plokkflööt, Rootsi)

Esitab heliloojate teoseid: M. Marais, J.S. Bach, G. Lindsten, C. Spahn, J. Eyck, L. Andriessen

Taani plokkflöödimängija Clara Guldberg Ravn (sündinud 1992) õppis professori Dan Laurini juures Stockholmi Kuninglikus Muusikakolledžis, kus ta omandas esmalt bakalaureuse-ja seejärel 2018. aastal magistrikraadi. 2015. aasta sügisel oli ta ka Pariisi kõrgema rahvusliku muusika-ja tantsukonservatooriumi üliõpilane ning õppis professori Pierre Hamoni juures. Ta võttis tunde muusikutelt nagu Michala Petri, Maurice Stager ja Rolf Lislevand.


Klara on saanud mitmeid auhindu, sealhulgas Augusti fondi stipendiumi 2018. aastal, Riikliku Muusikaakadeemia stipendiumi 2017. aastal, Helge Aks stipendiumi ja palju muud. Klara osales võistlustel Taanis, Rootsis ja Soomes; 2008.aastal võitis ta 15-aastaselt kuldmedali Taani Berlingske Tidendes Klassiske Musikkonkurrence'is. 2018. aastal võitis ta esimese auhinna konkursil Põhjamaade ja Balti riikide lauljatele ja instrumentalistidele. Ta esineb sageli soolorepertuaaris ja erinevates kammermuusika ansamblites.


Klara Guldberg Ravn on huvitatud sellest, kuidas muusiku tähtsustunne kontserdi ajal publikule edastatakse. Mida peaks muusik püüdma-kui neid on üldse võimalik luua-on need, mis täidavad kuulajaid voolutundega ja tõstavad nende meeleolu, jättes nad oma tunnetega sügavamasse kontakti, julgustades ja tugevdades piisavalt, et nad saaksid minna välja maailma, luua ja teistega kaasa aidata.
Aastal 2022 oli Klara üks kaheteistkümnest Taani kunstinõukogu kaheaastase toetuse saajast, mille nimi oli "Den Unge Kunstneriske Elite", samuti nomineeriti tema teine plaat 2023. aasta rahvusvahelisele klassikalise muusika auhinnale.

PILETIINFO:
Piletihind on 7 eur.

iletid: PILETILEVI.ee ja enne kontserdi kohapeal.

Koolilastele (kuni 18 a.), erivajadustega inimestele ja nende saatjatele sissepääs on tasuta.