20.06.2024 15:30 / Lossi park

Sündmuse ülevaade

Narva Muuseumi Läänehoovi avamine

Meil on hea meel kutsuda teid Narva Muuseumi Läänehoovi avamisele, mis toimub 20. juunil kell 15.30.

• 15.30 Tervitussõnad ja lindilõikamine
  • 16.00 Linnuse Läänehoovi tuur arheoloogiakogu hoidjaga (5 eur / 7 eur)

Osta pilet

Narva Muuseum on lõpetanud suuremahulise projekti ER3, mida toetas Eesti EL välispiiri programm. Projekti üldine eesmärk oli parandada ettevõtlus- ja elukeskkonda ning suurendada Narva linnuse konkurentsivõimet kultuuri- ja turismitootena. Ajaloolise pärandi taastamine ja selle kättesaadavaks muutmine laiemale avalikkusele loob soodsad tingimused kohalikele ja piirkondlikele väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele, kes saavad kasu turistide arvu suurenemisest.

Narva Muuseumi juhataja Maria Smorževskihh-Smirnova sõnul on projekt väga olulise tähtsusega. „Projekti tulemusel restaureeriti kogu Eestile oluline ajalooline pärand ning Narva linnus muutus avalikkusele paremini ligipääsetavaks. See aitab kaasa turistide arvu kasvule piirkonnas ja elavdab kohalikku ettevõtlust.“

Eesti EL välispiiri programmi poolt kaasrahastatava projekti ER3 kestvus oli 52 kuud ja selle kogumaksumus oli umbes 5,93 miljonit eurot. Narva Muuseumi eelarve sellest projektist oli 4 262 091,52 eurot, millest Euroopa Liidu toetus moodustas 3 697 790,60 eurot.
Ootame teid avamisele ja tähistame koos selle olulise verstaposti saavutamist Narva Muuseumi ja kogu piirkonna jaoks!