13.05.2022 19:00 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

Narva linnuse Refectoriumi saalis toimub reedel, 13. mail kell 19:00 kontsert „Kolm Muusikalist Hiiglast“, kus Rebecka Karlsson (barokkviiul) ja Marju Riisikamp (klavessiin) esitavad heliloojate Girolamo Frescobaldi, Johann Sebastian Bach ja Johann Heinrich Schmelzer teoseid.

Rebecka Karlsson
On õppinud viiulit Anna Lindali juures ja barokkviiulit Ann Wallstri juures. Ta on olnud vahetusüliõpilane Konservatooriumis di Musica G. B. Martini Bolognas Itaalias, kus ta õppis viiulit maestro Carlo Ricci juures, samuti on ta õppinud barokkviiulit magistri tasemel professor Anton Stecki juures Trossingenis Saksamaal. Peale selle on Rebecka osalenud meistrikursustel koos Stefano Montanari ja Rachel Podgeriga. Nüüd on Rebecka vabakutseline viiuldaja ja elab Stockholmis. Ta on mänginud selliste ansamblitega nagu Hofkapelle M. Crornchen ja Hassler Consort ning mängib regulaarselt Drottningholmi Teatri orkestri Põhjamaade Kammerorkestriga.

Marju Riisikamp
On lõpetanud Eesti Teatri-ja Muusikaakadeemia pianistina 1982. aastal. Pianistiõpingute kõrval tundis ta varakult huvi vanemate klahvpillide vastu: klavikord, klavessiin ja orel. Alates 1994. aastast on ta regulaarselt käinud tundides Itaalias tunnustatud vanamuusika teoreetiku ja instrumentalisti Christopher Stembridge'i juures. Marju Riisikamp on õppinud mitmel meistrikursusel: K. Gilbert, D. Hunter, B. Leighton, P. van Dijk, E. Bellotti, L. F. Tagliavini, J. Raas, E. Parmentier, B. van Asperen, M. Spaans. Ta on esinenud Eestis, Soomes, Rootsis, Norras, Inglismaal, Luksemburgis, Saksamaal, Šveitsis, Austrias, Slovakkias, Prantsusmaal, Itaalias, Venemaal, Leedus ja Lätis. Ta on olnud regulaarne esineja Itaalia ajaloolistel orelitel. Hetkel töötab ta koguduse organistina Türi Püha Martini kirikus. Ta mängib vabakutselisena kontserte ja kirjutab artikleid Eesti peamistele muusikaajakirjadele.

Tulge nautige tõelist hingelist muusikat!

Piletihind: täispilet 10 eurot / tudengitele, kooliõpilastele ja pensionäridele 5 eurot.

Erivajadustega inimestele on sissepääs tasuta. Soodustuse saajatel palume kaasa võtta soodustust tõendav dokument.

Piletid müügil Piletilevis  ja enne kontserdi algust kohapeal (sularahas).