22.06.2019 - 23.06.2019 / Põhjaõu

Sündmuse ülevaade

Narva Muuseum kutsub kõiki 22. ja 23. juunil Keskaja festivalile Narva linnuse Põhjaõues, kus kahel päeval kell 12-17 toimuvad rüütliturniirid ja mõõgaheitlused ning saab nautida keskaegseid tantse ja laule, tutvuda keskaegsete kostüümidega ning maitsta Põhjaõue väliköögis valmivaid keskaegseid toite.

Narva linnuse Põhjaõue saabub kaheks päevaks tõeline keskaeg. Ajalooklubi Karu (Narva) ja Sõdalaste Koja rüütlid (Tartu) pakuvad laupäeval ning Poola sihtasutus Hussar pühapäeval vaatemängulist rüütliturniiri, kus täies varustuses rüütlid selgitavad enda seas parima võitleja. Rüütliturniirid algab mõlemal päeval kell 13.

Peale rüütlite võitluse saab Põhjaõues osa ka keskaegsetest kostüümidest, tantsudest ja lauludest ning valmivad keskaegsed toidud, mida saab kohapeal maitsta. Tehakse pauku keskaegsetest relvadest. Avatud on meisterdamise töötoad ning lapsed saavad endale juhandaja õpetusel valmistada mõõgad.

Tule ja sukeldu keskaegsesse miljöösse Narva linnuse Põhjaõues!

Kava

22 juuni

Peaesinejad: ajalooklubi Karu (Narva) ja Sõdalaste Koja rüütlid (Tartu):
Sõjakäigul rüütli telk ja rüütlivarustuse näitus
Rüütliturniir (algus 13.00)
Pehmikmõõkade lastenurk
Keskaegse toidu valmistamine
Käsitöö ja meisterdamine kogu perele

23. juuni

Peaesineja: Hussar fundacja (Poolast)
Rüütlivõitlused (algus 13.00)
Keskaegsetest relvadest tulistamine