21.11.2020 - 28.02.2021 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

Narva linnuses on alates 21. novembrist avatud Olga Krubergi autorinukkude näitus “Metsamuinasjutud”, mis tutvustab muinasjutte ja muinasjututegelasi nii Skandinaaviast kui ka Aafrikast.

Olga Krubergi valmistatud nukkude meisterlikkus ei jäta kedagi külmaks. Näitusel välja pandud nukkude valmistamisel on kasutatud väga erinevaid tehnikaid ja materjale nagu näiteks sulatatud plasti, traatkarkasse ja laama villa, kuid valdavalt on tegemist looduslike materjalidega. Näitus pakub huvi nii lastele kui ka täiskasvanutele – igaüks leiab siit enda jaoks midagi huvitavat!

Külalised satuvad Skandinaavia metsade võlumaailma ning kohtuvad haldjate, päkapikkude, pöialpoiste, trollide ja teiste imeliste tegelastega. Kõnelev puu räägib muinasjutu laisast trollist nimega Hambur, näituse külastajad tutvuvad ka looga ühe ebatavalise lohetüdruku sünnist ja igaüks võib sellele ise lõpu välja mõtelda. Peale Skandinaavia tegelaste saab näitusel näha ka Aafrika šamaani ja tutvuda tema looga.

Näitust saab vaadata järgmise aasta 28. veebruarini. Ootame kõiki huvilisi muinasjuttude imelisse maailma! 

NB! Narva Muuseum palub vastavalt Vabariigi Valitsuse korraldusele kanda näituste ja programmide külastajatel maske või katta nina ja suu Narva linnuses, Kunstigaleriis ja Vana-Narva maketinäitusel „Vana. Uus. Narva. 1684/1984...2034“. Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed või inimesed, kellel on meditsiiniline põhjendus (näiteks astmaatikud või vaegkuuljad). Maske saab soetada ka Narva Muuseumi filiaalide kassades hinnaga 50 senti tükk.