05.10.2021 - 31.12.2021 / Hahni trepp

Sündmuse ülevaade

Narva Muuseum kutsub kõiki ülemisel promenaadil Hahni trepi juures (Koidula 5 vastas) avatud välirändnäitusele „Supervõimekas nahkhiir“. Eesti Loodusmuuseumi ja Eestimaa Looduse Fondi koostöös valminud näitus tutvustab nahkhiiri nende erakordsete ja silmapaistvate võimete kaudu.

Väikesed ja võimekad nahkhiired on imetabased kohanejad, kes võivad paastuda kuude kaupa. Peagi hakkabki kätte jõudma aeg, mil nahkhiired koobastesse põõnama suunduvad, et seal ilma söögita ja jaheda temperatuuri käes talv üle elada. Näitus „Supervõimekas nahkhiir“ jääb ülemisel promenaadil Hahni trepi juures ööpäevringselt avatuks aasta lõpuni, et Narva linna elanike ja külaliste ette tuua nahkhiirte kümme kõige erilisemat kohastumust. Näitusel saab teada ka seda, miks on nahkhiired superabilised aias ja põllul ning kuidas nad osavate hiilijatena meile ootamatult tuppa või keldrisse „tekivad“.

Meie ainsa lendava imetaja kohastumused maailma erinevates elupaikades hakkamasaamiseks on tähelepanuväärsed. Nad suudavad kottpimedas vigurlennul navigeerida, kuulmise abil jahti pidada, päevade kaupa alaspäi rippuda, lennu ajal tagajalgadega endale putukaid suhu suunata ning rännata tuhandete kilomeetrite kaugusele ja tagasi.

Aasta lõpuni on nahkhiirtega veel lähemalt tuttavaks saamiseks avatud Eesti Loodusmuuseumi näitus „Hirmus armas nahkhiir“, mis pälvis viimastel Eesti Muuseumide aastaauhindadel 2020. aasta parima ajutise näituse tiitli. „Supervõimekas nahkhiir" on Eesti Loodusmuuseumis avatud ajutise näituse „Hirmus armas nahkhiir” lendnäitus. Näitusel tutvustatakse supervõimed eesti, inglise ja vene keeles. Näituste valmimist toetas Euroopa Liidu LIFE'i programm läbi projekti „Tiigilendlase (Myotis dasycneme) elupaikade parandamine Eestis“.