25.06.2021 - 05.09.2021

Sündmuse ülevaade

Narva linnuses on 25. juunist avatud tuntud Narva fotograafi Aleksandr Kljutšenkovi näitus „Öine Kreenholm“, mis näitab kunagist tekstiilihiiglast öösel, kui manufaktuuri vabrikud ja territoorium on mattunud pimedusse.

Kreenholm on üks Narva sümboleid. Piirkonna suurim tekstiiliettevõte oli rohkem kui 150 aastat kuni oma tegutsemise lõpuni täis elu, kuid nüüdseks on olukord drastiliselt muutunud. Praegu on ainulaadse Kreenholmi arhitektuurikompleksi teed ja vabrikud tühjad ning ainult aeg-ajalt võib kohata Narva Gate OÜ töötajaid või ekskursioonigruppe. Mis toimub aga Kreenholmis öösel, kui viis hiiglaslikku vabrikut mattuvad pimedusse? Öist Kreenholmi saavad imetleda kõik, kes külastavad Narva linnuse läänetiivas esimesel korrusel asuvas Dormitoriumis välja pandud Narva fotograafi Aleksandr Kljutšenkovi fotonäitust.

Aleksandr Kljutšenkov on maastiku- ja portreefotograaf, kelle tööd on olnud rahvusvahelistel näitustel Venemaal, Jaapanis, Austrias, Eestis ja teistes riikides. Ta on pälvinud auhindu ja esikohti rahvusvahelistel fotovõistlustel, sealhulgas Pentaxi, Sony ja Manfrotto poolt korraldatud võistlustel. 2016. aastal arvas mainekas veebisait 35photo.ru Kljutšenkovi maailma nelja parima maastikufotograafi hulka.

Aleksandr Kljutšenkovi fotonäitus „Öine Kreenholm“ on Narva linnuse Dormitoriumis avatud 25. juunist 5. septembrini 2021.

Lisainfo: näituste kuraator Denis Jatsenko
tel. (+372) 359 9233, denis.jatsenko@narvamuuseum.ee