05.08.2022 17:00 - 06.11.2022 18:00 / Narva Muuseumi Kunstigalerii

Sündmuse ülevaade

Reedel, 5. augustil kell 17.00 avatakse Narva Muuseumi Kunstigaleriis näitus „Albert Belyakovi maailm“. Galerii külastajatel on võimalik näha autori töid erinevatest perioodidest ning erinevates tehnikates – esindatud on akvarell, graafika, maalikunst ja puunikerduskunst.

Kunstnik Albert Belyakov on ajastute vahetumise tunnistajaks. Sündinud ajaloosündmuste kontekstis saatuslikul 1937. aastal, elas ta ühes kogu maailmaga üle XX sajandi pöördelisi hetki. Hoolimata kõigist ajaloo keerdkäikudest õnnestus tal oma töödes anda edasi endale omane rõõmsameelne ja värve täis maailmataju.

Loometööga tegi Albert Belyakov algust alles küpses eas, 40-aastasena, pärast sõjaväeteenistusest erru minekut. Pärast niivõrd äärmuslikku kannapööret töötas Belyakov kujunduskunstnikuna Hersoni linnas Ukrainas. Samal ajal hakkas ta tegelema puunikerduskunstiga ning töötas kunstitöökodades. 1988. aastast alates elab Albert Belyakov Eestis ning 2006. aastast Narvas, kus pühendus täielikult oma loomingule.

Tal on Eestis, Ukrainas ja Venemaal toimunud üle kolmekümne isikunäituse. Kunstniku tööd asuvad Narva, Hersoni, Nova Kahhovka, Tšerepovetsi ja Bathumi muuseumide kollektsioonides, Mihhailovskoje muuseum-looduskaitsealal ning erakollektsioonides Prantsusmaal, Saksamaal, Kanadas, Soomes, Venemaal, USAs ja Suurbritannias.
„Kunst – see on minu elu mõte, mida ma ei kujutaks ilma loominguta ette. Kogu mu elu allub loomingule,“ räägib kunstnik.

Näitus „Albert Belyakovi maailm“ on ajastatud kunstniku 85. sünnipäevale ning annab võimaluse tutvuda tema mitmekülgse loominguga ja sukelduda Belyakovi värvi-, ilu- ja emotsioonide maailma. Näitusel on tööd erinevatest perioodidest ning erinevates tehnikates – esindatud on akvarell, graafika, maalikunst ja puunikerduskunst.

Kuraator: Maaja Gundjajeva
Graafiline disainer: Niina Kortšagina
Montaaž: Konstantin Zakhodyaev, Deniss Zimin


Näitus toimub Eesti Kultuurkapitali toetusel ja on avatud kuni 06.11.22