17.11.2022 18:00 - 17.11.2022 19:00 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

Toimumiskoht: Narva Linnus, Reconditorium + online Zoom kekkonnas
Keel: vene
Formaat: loeng
Hind: Tasuta (vajalik eelregistreerimine SIIN)
NB! Loeng toimub nii kohapeal kui ka Zoom-keskonnas. Palume loengu registreerimisel valida endale sobivat varianti. ZOOM-loengule registreerimine lõpeb tund enne ürituse algust!

Ajaloo jooksul on Narva olnud korduvalt sõjatandriks, mis on linnale märkimisväärset kahju toonud. Erandiks ei ole ka vabadussõda (1918-1920). Loengu käigus saame teada, miks võrreldi toonastes perioodikaväljaannetes paljukannatanud Narvat tihti Verduniga Prantsusmaal või Leuveniga Belgias. Räägime sellest, millist hävingut tõi linnaehituslikus plaanis kaasa Punaarmee suurtükituli ning miks kannatas Narva rohkem kui mõni teine Eesti linn.

Lektor: Svetlana Andrejevna – Narva Muuseumi teadur-koguhoidja. Tegeleb muuseumi fotokogude hoidmise ja kirjeldamisega. Uurimisvaldkondadeks on Narva arhitektuuri ja linnaehituse ajalugu.

See loeng kuulub Narva Muuseumi lektooriumi sarja. Loeng toimub korraga nii muuseumi saalis kui ka Zoom keskkonnas. Veebikeskkonna link saadetakse osalejatele üks tund enne ürituse algust registreerimisel märgitud e-posti aadressile.