08.06.2022 18:00 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

Loeng „Nüüdisaegsed tendentsid õigeusu kirikumaalingutes“ on Narva Muuseumi avatud lektooriumi sarja „Sakraalne kunst“ neljas loeng.

Loengus tutvustatakse 21. sajandile iseloomulikke stiilimuutusi monumentaalses kiriklikus maalikunstis ning antakse võimalus ümber mõtestada kultuuriajaloolist situatsiooni, mis mõjutab otseselt õigeusu kirikute maalingute uusi tendentse. Loeng avab ühes või teises geograafilises piirkonnas kujunenud õigeusu kirikute pildiprogrammi kultuuriloolist tausta ning antud perioodi ühiskonna vaimseid vajadusi.

Lektoriks on Narva Muuseumi teadur Julia Hlõstun. Julia on aastaid tegelenud 20. sajandi lõpus ja 21. sajandi alguses ehitatud Ukraina õigeusu kirikute pildiprogrammide uurimisega ning ta on paljude teadusartiklite autor. Julia on pärit Ukrainast. Märtsi algusest võeti Julia Hlõstun tööle Narva Muuseumisse ning tänu tema teadmistele ja kitsale teaduslikule spetsialiseerumisele saame nüüd avada linna sakraalkultuuri seni uurimata tahke.

Loeng toimub vene keeles.

Piletid saadaval eelmüügis.

Loeng „Nüüdisaegsed tendentsid õigeusu kirikumaalingutes“ kuulub loengusarja „Sakraalne kunst“, mis koosneb viiest loengust ning pakub huvi kõigile, kes soovivad lähemalt tutvuda kirikukunsti, monumentaalmaali ja idakristliku maailmapildiga, mis avaneb nii ikoonimaalikunstis kui õigeusu kirikute pildiprogrammides. Loengutes räägime pühakoja organiseerimise põhimõtetest ning õpime mõistma sakraalsete sümbolite iidset keelt. Vaatleme tähelepanelikult Narva õigeusu kirikuid kaunistavaid maalinguid ning teeme mitmeid hämmastavaid avastusi.

Loengud toimuvad 18.05-15.06.2022 kolmapäeviti kell 18:00 paralleelselt Narva Muuseumi loengusaalis ja Zoom keskkonnas. Loengud toimuvad vene keeles.

OSTA LOENGUSARJA ABONEMENT SIIN.

Viiest loengust koosnev sari valmistab rõõmu nii kunsti austajatele kui professionaalsetele giididele.

INFO: tel. +372 359 9230
info@narvamuuseum.ee