22.09.2022 18:00 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

Toimumiskoht: Narva Linnus, Reconditorium + online Zoom kekkonnas
Keel: vene
Formaat: loeng
Hind: Tasuta (vajalik eelregistreerimine SIIN)
NB! Loeng toimub nii kohapeal kui ka Zoom-keskonnas. Palume loengu registreerimisel valida endale sobivat varianti. ZOOM-loengule registreerimine lõpeb tund enne ürituse algust!

Narva jõgi on ammustest aegadest tähistanud piiri Vene/Venemaa ja Liivimaa vahel. Pärast Baltimaade vallutamist Peeter I poolt lakkas ametlik piir eksisteerimast ning Narva linn liideti Peterburi kubermanguga. Sellest hoolimata vene kultuuritegelaste tunnetuses see nähtamatu piir ei kadunud ning eraldas kaht kultuuriruumi – vene ning saksa-(rootsi-)eesti oma. Loengus püüame käsitleda Narvat kui teksti ning avada selle erinevate kultuuride keerulist kooslust.

Lektor: Ljubov Nikolajevna Kisseljova on vene kirjanduse emeriitprofessor, kauaaegne Tartu Ülikooli vene kirjanduse õppetooli ja slavistika osakonna juhataja. Umbes 200 vene kultuuri ajalugu (perioodil XVIII lõpp - XIX sajand) käsitleva teadusliku uurimuse ning raamatu „Эстонско-русское культурное пространство“ (eestikeelne väljaanne: Eesti-vene kultuuriruum. Tartu, 2017; vene - Moskva, 2018) autor.

See loeng kuulub Narva Muuseumi lektooriumi sarja. Loeng toimub korraga nii muuseumi saalis kui ka Zoom keskkonnas. Veebikeskkonna link saadetakse osalejatele üks tund enne ürituse algust registreerimisel märgitud e-posti aadressile.