12.05.2022 18:00 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

Ljubov Nikolajevna Kisseljova (Tartu Ülikool): „Keisri hullu“ Timotheus von Bocki saatus.

Toimumisaeg: 12.05.2022 kell 18:00
Toimumiskoht: Narva linnus, Reconditorium
Keel: eesti
Formaat: loeng
Hind: tasuta (eelregistreerimisel Fienta keskkonnas)

Loengule registreerimine toimub Fienta kaudu.

Loeng toimub nii kohapeal kui ka Zoom-keskonnas. Loengule registreerimisel valida endale sobiv variant. ZOOM-loengule registreerimine lõpeb tund enne ürituse algust!

Ljubov Nikolajevna Kisseljova on vene kirjanduse emeriitprofessor, kauaaegne Tartu Ülikooli vene kirjanduse õppetooli ja slavistika osakonna juhataja. Umbes 200 vene kultuuri ajalugu (perioodil XVIII lõpp - XIX sajand) käsitleva teadusliku uurimuse ning raamatu „Эстонско-русское культурное пространство“ (eestikeelne väljaanne: Eesti-vene kultuuriruum. Tartu, 2017; vene - Moskva, 2018) autor.

Loeng on pühendatud poliitilise dissidendi Timotheus von Bocki (1787-1836) saatusele, kes saatis 1818. aastal keiser Aleksander I kirja, mis sisaldas teravat kriitikat riigisüsteemi, valitsuse poliitika ja keisri isiksuse suunal. Selle häbematu teo eest kuulutati von Bock hulluks ja paigutati Schlüsselburgi kindluse üksikkongi. Pärast vangist vabanemist elas ta koduarestis Võisiku mõisas Põltsamaa lähedal. Jaan Kross valis ta oma ajaloolise romaani „Keisri hull“ peategelase prototüübiks.

See loeng kuulub Narva Muuseumi lektooriumi sarja. Loeng toimub korraga nii muuseumi saalis kui ka Zoom keskkonnas. Veebikeskkonna link saadetakse osalejatele üks tund enne ürituse algust registreerimisel märgitud e-posti aadressile.

INFO: tel. (+372) 359 9230, info@narvamuuseum.ee