11.08.2022 18:00 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

Toimumiskoht: Narva Linnus, Reconditorium + online Zoom kekkonnas
Keel: vene
Formaat: loeng
Hind: Tasuta (vajalik eelregistreerimine SIIN)
NB! Loeng toimub nii kohapeal kui ka Zoom-keskonnas. Palume loengu registreerimisel valida endale sobivat varianti. ZOOM-loengule registreerimine lõpeb tund enne ürituse algust!

2017. aasta juunis komistas üks narvalane koeraga jalutades luude otsa, mis tundusid talle inimese omadena. Leiust teavitati otsingu-kodulooklubi Kamerad ning Muinsuskaitseametit. Kui selgus, et säilmed on tõenäoliselt palju vanemad kui teise maailmasõja aegsed, anti need üle Narva Muuseumile.

Mis skelettidega tegemist oli? Miks rikuvad arheoloogid vanade haudade rahu? Miks muuseum inimsäilmeid talletab? Kas Narva Muuseumis on hoiul teisigi inimsäilmeid? Kuidas need Narva Muuseumisse sattunud on? Kõigile neile küsimustele anname vastused loengu käigus.

Lektor: Jaroslavna Nazarova – Narva Muuseumi arheoloogiakogu hoidja, lõpetanud Tallinna Ülikoolis bakalaureuse ajaloo erialal, tema uurimisvaldkondadeks on osteoarheoloogia ja meditsiini ajalugu.Narva Muuseumi teadur Jaroslavna Nazarova.

See loeng kuulub Narva Muuseumi lektooriumi sarja. Loeng toimub korraga nii muuseumi saalis kui ka Zoom keskkonnas. Veebikeskkonna link saadetakse osalejatele üks tund enne ürituse algust registreerimisel märgitud e-posti aadressile.