15.06.2022 18:00 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

Loeng „Ikonostaasi tähendus ja struktuur. Ikonostaaside eripärad Narva linna õigeusu kirikutes“ on Narva Muuseumi avatud lektooriumi sarja „Sakraalne kunst“ viies loeng.

Loengu raames sukeldume õigeusu ikonostaasi tekkimise ja arenemise ajalukku, tutvume selle struktuuri, otstarbe ning vaimse tähendusega, mis on kõige põhjalikumalt avatud ülempreester Alexander Schmemanni ja preester Pavel Florensky töödes. Loengu käigus vaatleme Narva linna õigeusu kirikute ikonostaase.

Lektoriks on Narva Muuseumi teadur Julia Hlõstun. Julia on aastaid tegelenud 20. sajandi lõpus ja 21. sajandi alguses ehitatud Ukraina õigeusu kirikute pildiprogrammide uurimisega ning ta on paljude teadusartiklite autor. Julia on pärit Ukrainast. Märtsi algusest võeti Julia Hlõstun tööle Narva Muuseumisse ning tänu tema teadmistele ja kitsale teaduslikule spetsialiseerumisele saame nüüd avada linna sakraalkultuuri seni uurimata tahke.

Loeng toimub vene keeles.

Piletid saadaval eelmüügis.

Loeng „Ikonostaasi tähendus ja struktuur. Ikonostaaside eripärad Narva linna õigeusu kirikutes“ kuulub loengusarja „Sakraalne kunst“, mis koosneb viiest loengust ning pakub huvi kõigile, kes soovivad lähemalt tutvuda kirikukunsti, monumentaalmaali ja idakristliku maailmapildiga, mis avaneb nii ikoonimaalikunstis kui õigeusu kirikute pildiprogrammides. Loengutes räägime pühakoja organiseerimise põhimõtetest ning õpime mõistma sakraalsete sümbolite iidset keelt. Vaatleme tähelepanelikult Narva õigeusu kirikuid kaunistavaid maalinguid ning teeme mitmeid hämmastavaid avastusi.

Loengud toimuvad 18.05-15.06.2022 kolmapäeviti kell 18:00 paralleelselt Narva Muuseumi loengusaalis ja Zoom keskkonnas. Loengud toimuvad vene keeles.

OSTA LOENGUSARJA ABONEMENT SIIN.

Viiest loengust koosnev sari valmistab rõõmu nii kunsti austajatele kui professionaalsetele giididele.

INFO: tel. +372 359 9230
info@narvamuuseum.ee