20.04.2023 18:00 / Restoran Rondeel

Sündmuse ülevaade

Kunstiteadlase ja kollektsionääri Evelina Vedomi loeng on pühendatud kõige tuntumatele portselani tootjatele. Räägime sellest, kuidas portselan Euroopasse jõudis, siin moodi läks ning kultuuritraditsiooni oluliseks osaks muutus. 18. sajandi paleede interjööre ei ole võimalik kujutada ette ilma portselanita ega ka portselanikabinettideta, mida pidasid kõik mõjukad valitsejad ja aristokraatlike ringkondade esindajad auasjaks.
 


Tolle aja kultuurielu tippsündmuseks olid õukonnapeod ja nendega kaasnevad pidulikud söömaajad. Sealjuures pidi peolaudade kaunistus pakkuma silmailu, andma tunnistust stiilist, riigi jõukusest ja võimsusest ning tuletama meelde pidustuste tähtsust. Tollal olid diplomaatilised kingitused väga levinud ning tihti käsitleti kingituseks saadud „valget kulda“ kui diplomaatilist sõnumit. Just 18. sajandil sai portselanist pidulike söömaaegade lahutamatu osa ning Euroopa peenete kommete peegeldus.

Kutsume teid vestlema esimestest 18. sajandi manufaktuuridest, nende kroonitud omanikest ja nimekatest tellijatest, kelle hulka kuulus arvukalt kirglikke kollektsionääre ja peenetundelisi portselani väärtustajaid. Vaatleme ainulaadseid vanaaegseid portselanist esemeid Narva Muuseumi kogudest ning räägime nende tekkeloost ja otstarbest.

Ootame teid neljapäeval, 20. aprill kell 18.00 restorani Rondeel kolmandal korrusel.

Kohtumist saadab gastronoomiline rännak restoranilt Rondeel, mis on inspireeritud särava Versailles’ õhkkonnast ja galantsest rokokoo ajastust.ajastust. (Kuulub piletihinna sisse)

Loeng toimub vene keeles.

Hind: 22 €
Esimesed 10 piletit erihinnaga: 18 €

Osta pilet