26.05.2022 18:00 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

Ljubov Nikolajevna Kisseljova (Tartu Ülikool): „Köleri teekond - Peterburi Kunstiakadeemia ja Eesti maalikunsti isa"

Toimumisaeg: 26.05.2022 kell 18:00
Toimumiskoht: Narva linnus, Reconditorium
Keel: vene
Formaat: loeng
Hind: 5 €

Piletite ostmine toimub Fienta kaudu.

Loeng toimub nii kohapeal kui ka Zoom-keskonnas. Palume loengu pileti ostes valida endale sobivat varianti. ZOOM-loengule piletimüük lõpeb tund enne ürituse algust!

Ljubov Nikolajevna Kisseljova on vene kirjanduse emeriitprofessor, kauaaegne Tartu Ülikooli vene kirjanduse õppetooli ja slavistika osakonna juhataja. Umbes 200 vene kultuuri ajalugu (perioodil XVIII lõpp - XIX sajand) käsitleva teadusliku uurimuse ning raamatu „Эстонско-русское культурное пространство“ (eestikeelne väljaanne: Eesti-vene kultuuriruum. Tartu, 2017; vene - Moskva, 2018) autor.

Loengus räägitakse Viljandimaa vaesest talust pärit talupoisi hämmastavast eluteest. Ta saavutas oma tahte ja andekuse toel kõrghariduse Peterburi Kunstiakadeemias ning sai kuulsaks kunstnikuks, Kunstiakadeemia professoriks ja õukonnakunstnikuks. Johann Köler (1826-1899) tundis alati uhkust oma Eesti päritolu üle ja pidas oma missiooniks seda teenida. Loengus vaadeldakse tema tööd Peterburis tegutsenud Eesti patriootide seas.

See loeng kuulub Narva Muuseumi lektooriumi sarja. Loeng toimub korraga nii muuseumi saalis kui ka Zoom keskkonnas. Veebikeskkonna link saadetakse osalejatele üks tund enne ürituse algust registreerimisel märgitud e-posti aadressile.

INFO: tel. (+372) 359 9230, info@narvamuuseum.ee