24.07.2023 09:30 - 28.07.2023 14:30 / Narva Muuseumi Kunstigalerii

Programmi kestus: 9.30-14.30, vene keeles
Info: info@narvamuuseum.ee, +372 35 99230
Piletid: ainult eelmüügis SIIN

Juulis jõuab kätte suve keskpaik, mil esimene vaimustus saabunud soojusest on juba vaibunud, kuid ees on ootamas veel palju põnevaid avastusi ja seiklusi! Juulis kutsub Narva Muuseum 7–11-aastaseid lapsi ajaloolise ja loomingulise kallakuga suvelaagrisse, et osaleda lõbusas loometegevuses ning tutvuda oma kodulinna ajalooga läbi mängude, viktoriinide, ekskursioonide ja töötubade.

Meie noori osalejaid ootavad loomingulised tuulelohede ja liikuvate robotite meisterdamise töötoad, natuurist joonistamise õppimine, kohtumised kunstnikega, linnuse salajaste ruumide külastamine, näidendid, osalemine restaureerimistöödel ja kokanduse töötubades, suveniirid ja palju muud!
Noorte avastajate keha ja hinge kosutavad soe toit restoranilt Rondeel ning maitsvad teepausid. Loometööks vajalikud materjalid, suveniirid ning auhinnad sisalduvad laagri hinnas.

IV laagrinädala programm (24.–28.07 ):

•Esmaspäev 24.07: tänavakunst
Suundume tuntud ja vähemtuntud seinamaalingute otsingule linnaruumis, kohtume ühe nende autoriga ning saame teada, kuidas neid mastaapseid teoseid luuakse. Kujutleme end linnakunstniku rolli, laseme fantaasial, värvidel, vormidel, toonil ja valgusel lennata.

•Teisipäev 25.07 : elu kui teater
Alustame päeva muinasjutuliste teatrielamustega Kunstigalerii, Narva linnuse ja Vaba Lava keskuse saalides. Tunneme end näitlejana tõelisel suurel laval, külastame ehtsaid grimmiruume ja proovime teatrikostüüme. Linnuses tunneme ennast vana Narva legendide tegelastena. Loome lavastusi ning meisterdame teatrietenduste kangelasi.

•Kolmapäev: 26.07 sümbolid, koodid ja šifrid
Kunstis on kõigel mingi tähendus! Heidame saladuseloori tuntud maalide, ikoonide ja seinamaalide dešifreerimiselt. Saame teada, kuidas restauraatorid vanu kunstiesemeid taastades töötavad. Loome vanade tehnoloogiate abil värve!

•Neljapäev 27.07: voolime ja vormime
Sukeldume muinasjutulisse skulptuurimaailma: jälgime, kuidas harilikust seebitükist ja plastiliinist valmivad ning ärkavad ellu hämmastavad kujud ja olendid. Suundume ekskursioonile imekaunisse restaureeritud raekoja hoonesse, tutvume sealsete arhitektuuriliste ja skulptuuriliste elementidega ning teiste kunstiesemetega, mis on hoone seinte vahel peidus.

•Reede 28.07: aardejaht
Heidame pilgu linna ajalukku: mida otsisid siit kartmatud piraadid ning miks seisab Narva linnus legendi kohaselt kolmel kullalademel? Saame teada, kuidas kasutatakse Narva jõge ning kes tänapäeval endisaegsete piraatide asemel selle kiireid voogusid läbivad. Viimase laagripäeva lõpetame kaasahaarava seiklusmänguga: otsime üles aarded, mis jäävad koos teiste mälestustega meenutama toredat aega Suvekarusselli laagris!

NB!
• Juhul kui laagris osaleja keeldub laagri käitumisega seotud reeglitest kinnipidama,
käitub agressiivselt teiste osalejatega või osalejal esineb viirushaigus, siis on laagri korraldajatel õigus osaleja laagrist kõrvaldada
• Korraldajal on õigus teha programmis muudatusi

Hind: 100€/vahetus (5 päeva)/osaleja

Hind sisaldab sooja lõunasööki, teepause ja kunstitarbeid.
Igas laagris maksimaalne osalejate arv on 20 inimest.
Programmid toimuvad vene keeles.