17.07.2023 09:30 - 21.07.2023 14:30 / Narva Muuseumi Kunstigalerii

Programmi kestus: 9.30-14.30, vene keeles
Info: info@narvamuuseum.ee, +372 35 99230
Piletid: ainult eelmüügis SIIN

Juulis jõuab kätte suve keskpaik, mil esimene vaimustus saabunud soojusest on juba vaibunud, kuid ees on ootamas veel palju põnevaid avastusi ja seiklusi! Juulis kutsub Narva Muuseum 7–11-aastaseid lapsi ajaloolise ja loomingulise kallakuga suvelaagrisse, et osaleda lõbusas loometegevuses ning tutvuda oma kodulinna ajalooga läbi mängude, viktoriinide, ekskursioonide ja töötubade.

Meie noori osalejaid ootavad loomingulised tuulelohede ja liikuvate robotite meisterdamise töötoad, natuurist joonistamise õppimine, kohtumised kunstnikega, linnuse salajaste ruumide külastamine, näidendid, osalemine restaureerimistöödel ja kokanduse töötubades, suveniirid ja palju muud!
Noorte avastajate keha ja hinge kosutavad soe toit restoranilt Rondeel ning maitsvad teepausid. Loometööks vajalikud materjalid, suveniirid ning auhinnad sisalduvad laagri hinnas.

III laagrinädala programm (17.–21.07 ):

•Esmaspäev 17.07: Seal, kust tõuseb päike ehk mida on ühist Eestil ja Jaapanil
Hämmastav Jaapani kultuuri maailm vapustab ja lummab! Süüvime ebatavalistesse jaapani kulinaaria, kunsti ja maastikukujunduse traditsioonidesse. Valmistame tuulelohe, joome teed Jaapani aias ning uudistame Jaapanist pärit museaale. Saame teada, mida ühist leidub eesti ja jaapani kultuuris ja religioonis ning teeme virtuaalse rännaku ümber maailma!

•Teisipäev 18.07 : „Mäu“ ja „Auh“
Kohev ja urisev päev, mille pühendame erinevat tõugu, suurust ja värvi koduloomadele. Joonistame loomi natuurist, mängime, toidame ja naudime nende mõnusat seltskonda. Loomingulise osa pühendame samuti meie karvastele sõpradele.

•Kolmapäev 19.07: arhitektuuriline keskkond
Teeme rännaku mööda meie linna vanu ja uusi objekte ning heidame tuttavatele hoonetele pilgu läbi skulptorite ja arhitektide silmade. Kunstigalerii näitusel, kus on eksponeeritud suur papist linna makett, teeme „jalutuskäigu“ mööda vana Narva tänavaid. Loome arhitektuurilisi teoseid, millest saavad meeldejäävad suveniirid. Tunneme uhkust oma linna ilu, ainulaadsuse ja ajaloolise väärtuse üle!

•Neljapäev 20.07 : tööd teevad robotid, mitte inimene
Suundume liikuvate skulptuuride otsingule linnaruumis. Õpime ühendama kunsti ja tehnikat, ilu ja inseneriteadust, muusikat ja roboteid. Stimuleerime mõlema ajupoolkera tööd, luues toredaid ning tehnoloogiliselt läbimõeldud loomingulisi objekte. Päeva lõpetame isetehtud robot-kunstnike võistlusega.

•Reede 21.07 : kunstipidu
Laagrivahetuse viimasel päeval lõbutseme loominguliselt: saame teada, kuidas tehakse näomaalinguid, särame talendikonkursil, valmistame oma kätega pühade ja pidustuste atribuutikat. Rõõmustame end omatehtud kulinaarse meistriteosega ja meisterdame Narva Muuseumi Suvekarusselli meenutamiseks suveniiri!

NB!
• Juhul kui laagris osaleja keeldub laagri käitumisega seotud reeglitest kinnipidama,
käitub agressiivselt teiste osalejatega või osalejal esineb viirushaigus, siis on laagri korraldajatel õigus osaleja laagrist kõrvaldada
• Korraldajal on õigus teha programmis muudatusi

Hind: 100€/vahetus (5 päeva)/osaleja

Hind sisaldab sooja lõunasööki, teepause ja kunstitarbeid.
Igas laagris maksimaalne osalejate arv on 20 inimest.
Programmid toimuvad vene keeles.