23.12.2021 - 26.12.2021 / Põhjaõu

Sündmuse ülevaade

Jõulupühade ajal, 23.-26. detsembril, on Narva linnuse hubases Põhjaõues avatud Jõuluküla. Külalisi ootavad käsitöölaat, töötoad, traditsioonilised mängud, kontsert ja teisedki pühadeüllatused.

Iga päev kell 13:00-18:00 leiab Jõulukülas aset mitmekülgne programm, mis hõlmab jõulutraditsioone erinevatel ajastutel keskajast tänapäevani.

Pidulikku meeleolu loovad ja aitavad neil talvistel päevadel üleval hoida Narva linna loominguliste kollektiivide ja kutsutud külaliste etteasted. Jõulukülas toimuvad käsitööliste ja kohalike meistrite töötoad. Lisaks on see suurepärane koht, kust oma lähedastele jõulukingid osta.

Külalisi ootavad mini-loomaaia asukad: lambuke, kitseke, hobuke ja isegi oravakesed! Kohapeal tegutseb jõulukohvik, restoranis Rondeel saab aga mekkida pidulikku erimenüüd. Põhjahoovi territooriumil võib kohata ka pühade peategelast jõuluvana.

Põhjaõue ja Jõuluküla territooriumile on sissepääs tasuta (NB! Sissepääs ainult dokumendi ja COVID-tõendiga).
------------------------------------------
Neil päevil on Narva linnus külastamiseks avatud kell 12:00-18:00. Pilet maksab pühade ajal vaid 5 eurot. Muuseumi piletiga saab külastada ka Narva linnuse uut interaktiivset näitust, mis hõlmab endas kõiki konvendihoone osi ja tutvustab piirkonna sõjaajalugu, Narva kaitserajatiste arhitektuuri ja ajalugu ning Pika Hermanni torni.

Lisaks saavad muuseumi külalised 23. ja 24. detsembril võtta osa eksklusiivsest jõuluprogrammist “Hubased jõulud” (soovituslik lastele vanuses 5-11 eluaastat). Pilet maksab 10 eurot. Pooleteisetunnine programm koosneb traditsioonidega tutvumisest, lõbusatest mängudest, kingituste meisterdamise töötoast ja piparkoogi kaunistamisest. Jõuluprogrammi pilet tagab sissepääsu ka linnusesse.
Piletid saadaval vaid eelmüügis.

25. ja 26. detsembril toimuvad muuseumis ülevaateekskursioonid. Venekeelsetele külalistele viib ekskursioone läbi Narva Muuseumi direktor Maria Smorževskihh-Smirnova. Pileti hinnas sisaldub ka linnuse külastus.
Piletid saadaval vaid eelmüügis.

Ürituse korraldaja on MTÜ Wildstream ning toetajad Narva Muuseum, Integratsiooni Sihtasutus ja Narva linn.