25.07.2020 - 26.07.2020 / Põhjaõu

Sündmuse ülevaade

Narva Muuseum kutsub 25.–26. juulil kõiki Narva linnuse Põhjaõue Sepikoja teemapäevadele.

Kui oled kunagi mõelnud kuidas sepad 500 aastat tagasi elanud rüütlitel seljas olnud raudrüüsid valmistasid, siis tule kindlasti 25.-26. juulil Narva linnusesse!

Kohal on Mõõgavõitlusseltsi turvisesepad Jürgen ja Robert, kellel on enam kui kümneaastane kogemus nii raudrüüdes võitlemises, kui ka nende valmistamises ja kelle käe all valmivad ühed parimatest Eestis toodetud turvistest.

Sepistame valmis 15. sajandil kasutusel olnud kiivri - salleti. Sellised kiivrid levisid keskajal kogu Euroopas, kuid eriti palju kasutati neid just Saksa kultuuriruumiga aladel, sealhulgas ka Eestis. Üks sallet on leitud ka Narva linnuse lähedalt jõest.

Kiivri valmistame täpselt nii nagu seda 500 aastat tagasigi tehti. Sepistamist alustatkse ümarast terasplaadist, mida ääsis kuumutatakse ja erineva kujuga alasite peal jäjest enam kumeramaks vormitake. Kui kiivri üleüldine kuju on valmis antakse esemele teravamad detailed ja kogu pealispind teraskuuli peal ühtlasi. Eraldi tükina vormistakse kiivri visiir, mis hiljem neetidega kiivri külge kinnitatakse. Viimase tööna poleeritakse kogu kiiver läikima ning sellele kinnitatakse lõuarihm ja polstersisu.

Pilet:
Teemapäeval saab osaleda nii linnuse ja Põhjaõue piletiga kui ka odavama teemapäeva piletiga, mis kehtib vaid Põhjaõues:
Teemapäeva pilet: 4 €
Teemapäeva perepilet: 8 €
* Teemapäeva pilet kehtib vaid Põhjaõues
Teemapäevi toetab Eesti Kultuurkapital.
Info: 359 9230, info@narvamuuseum.ee