05.11.2020 19:00 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

Sügav sügis on kätte jõudmas ja üks igatepidi kummaline aasta end koomale tõmbamas. Saame kokku sel hingede ajal, et vaadata otsa ja laulda ning mängida mõned armsaks saanud ja selgust pakkuvad lood.

Kontsert "Ellujäämise rõõm ja tänu!"
Esinevad: Jaak Johanson ja Krista Citra Joonas
Neljapäev, 5.11 Narva linnus, Reconditoriumi saal
Algus 19.00

Piletid tund enne algust kohapeal 5.-
Info tel: 56660161

kristajoonas.com

JAAK JOHANSON on 1982. aastal lõpetanud Lavakunstikateedri X lennu ja olnud kunagise Noorsooteatri (praeguse Linnateatri) näitleja.
Ta on rahva-pärimust tundma õppinud ja laulnud-mänginud ansamblis „Leegajus“. Elulugusid, laule ja ajaloo-pärimust kogunud 1987. aastast Merle Karusoo loodud Pirgu Arenduskeskuse Mälukillu näiteseltskonnaga. Tudengina laulnud Konservatooriumi Jazz-kvarteti ja Heino Markuse Bigbändi (Estonian Dream Big Bandi eelkäija) solistina esimestel Tudengijazzidel. Samasse perioodi jääb “ Barbershop kvartett”. Noorsooteatri päevil pakkunud ainulaadseid esitusi Raimond Valgre loomingust koos Sulev Luigega. Jaak on aegade algusest laulnud õe ja vendadega (Johanson ja vennad) ning aastast 1999 musitseerinud ansamblis „Eesti Keeled“. Ta on algatanud koos Mikk Sarvega folklooriprogrammi VHK Muusikamajas 1987 ning ühes vendade ja õega käima tõmmanud Kloostri Aida päimuselu ja sealse Tantsuklubi 1990ndatel aastatel.

KRISTA CITRA JOONAS alustas õpinguid saksofonimängijana. Tema haridustee on käinud läbi Heino Elleri nim. Tartu Muusikakooli, Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli, Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia ning Musikhochschule Zürichis, Šveitsis. Nüüdseks tuntakse Krista Citrat peamiselt India klassikalise bambusflöödi (bansuri) mängijana. Siinmail üpris haruldast pilli on ta juba üle 15 aasta õppinud Indias legendaarse bansurimängija Pandit Hariprasad Chaurasia käe all ja andnud kontserte nii sealmail kui mitmel pool Euroopas.
2014. aastal ilmus Krista Citra Joonasel sooloplaat „Sundari“, millel enamik palu tema omalooming. Lisaks võib Citra bansurit kuulda veel paarikümnel helikandjal – ta on musitseerinud mitmete suurepäraste eesti muusikutega nagu Siiri Sisask, Sven Grünberg, Tõnis Mägi, Meelis Vind, Johansonid, Riho Sibul, Jaak Tuksam, Ain Agan, Mart Soo jpt. Igapäevaselt õpetab Krista Citra Joonas VHK Muusikakoolis saksofoni- ja bansurimängu.