14.08.2021 10:00 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

Narva Muuseum kutsub 14. augustil taas Narva linnusesse traditsioonilisele ajaloofestivalile Narva lahing, kus kajavad Põhjasõja kahuripaugud ja kostab lahingukära, kui taaselustatakse lahing Rootsi ja Vene vägede vahel Narva linna pärast. Lisaks toimuvad vanamuusikaüritused, töötoad ja rändnäitlejate teatrietendused.

Narva Muuseumi traditsioonilisel ajaloofestivalil Narva lahing liigume tagasi aastasse 1704, kui toimus lahing Rootsi ja Vene vägede vahel. Põhjaõues toimub vana aja laat, õpetatakse mitmeid käsitöökunste, sealhulgas ketramist ja õmblemist, saab proovida puidust voolimist ning sepatööd. Kätt saab harjutada vibulaskmises ning lubatakse ka kahurist pauku teha. Lapsed saavad mängida jõudu ja kavalust nõudvaid mänge. Noortele sõdurihakatistele korraldatakse nekrutiks võtmine ja sõjaline õppus, nii nagu see rohkem kui 300 aastat tagasi käis.

KAVA:
Laupäeval, 14. augustil

10.00 Avatakse Narva linnuse väravad külastajatele (piletiga).
14.00 Vanamuusika kontsert (Läänehoovis).
16.00 Ajaloofestivali peasündmus – Põhjasõja 1704. aasta Narva lahingu rekonstrueerimine Rootsi ja Vene vägede vahel (Läänehoovis).

PILETID
Ajaloofestivali (Läänehoov) päevapilet:*
Täiskasvanud 5 EUR
Sooduspilet** 3 EUR
Perepilet*** 10 EUR
*Ei kehti linnuses

Ajaloofestivali (Läänehoov) ning Narva linnuse päevapilet:
Täiskasvanud 12 EUR
Sooduspilet** 8 EUR
Perepilet*** 24 EUR

** Sooduspilet
- lapsed vanusega 9-18
- kooliõpilased (õpilaspileti või ISIC-õpilaskaardi esitamisel)
- üliõpilased (üliõpilaspileti või ISIC-üliõpilaskaardi esitamisel)
- õpetajad (töötõendi või ITIC-õpetajakaardi esitamisel)
- seeniorid (pensionitunnistuse esitamisel)
- EV ajateenijad (sõjaväepileti esitamisel)
*** Perepilet – kuni 2 täiskasvanut ja nende alaealised lapsed (vajadusel õpilaspileti või ISIC-kaardi esitamisel).

Piletid on peagi müügil aadressil Fienta.com.

Sündmust toetab Eesti Kultuurkapital.

INFO: info@narvamuuseum.ee tel (+372) 359 9230

Ürituse korraldaja: Mihhail Peretotškin, tel. +372 5596 3035, pohjaou@narvamuuseum.ee