07.10.2020 17:09 - 28.10.2020

Sündmuse ülevaade

Narva Muuseumi Kunstigalerii kutsub oktoobris igal kolmapäeval algusega kell 17.15 kõiki huvilisi õhtustele ekskursioonidele. Osaleda saab kogu perega – igal näitusel on interaktiivne osa lastele. Osalemine Kunstigalerii piletiga: täispilet 3,5 € / sooduspilet 2 € / perepilet 7 €.

7.10 ja 21.10 kell 17:15 toimub õhtune ekskursioon näitusel „Narva linnaruum. Daatšast paleeni”

Väljapaneku kesksel kohal on Narva linnaruum, millest kasvab välja pilguheit paiga minevikku. Näitus toob vaataja ette Narva erinevad kihistused keskajast tänapäevani, daatšast paleeni, linnusest Fama keskuseni. Valitud objektid – pühamud, koolid, vabrikud, elamud – on stiili ja ajaloo poolest väljapaistvaimad või esindavad kõige paremal viisil tüüpseid lahendusi. Häbenematult rõhutatakse vastuolusid ja kentsakusi: paadikuur-daatšasid omamoodi rahva-Veneetsias, võimsaid bastione, tüüpelamuid, juugendit, Kreenholmi pärandit ning nii mõndagi nüüdisaja Eesti arhitektuuri tippteost.

Ekskursioon pakub huvi nii täiskasvanutele kui ka lastele.

 

14.10 ja 28.10 kell 17:15 toimub õhtune ekskursioon näitusel „Lase mul ükskord veel unistada”

Näitus toob Kunstigaleriisse viie olulise Eesti kaasaegse kunstniku – Merike Estna, Kristi Kongi, Kaarel Kurismaa, Holger Looduse ja Anna Škodenko – teosed. Kõrvuti eksponeeritakse kunstnike vanemaid teoseid ja spetsiaalselt selle näituse jaoks valminud töid, mis annab vaatajale võimaluse jälgida kunstniku loomingut kui ajas jätkuvat protsessi. Enamiku kunstnike esimeseks kõrghariduseks on maalikunstniku haridus, seega võime sellest tinglikult rääkida kui maalinäitusest. Näeme nii klassikalist maali, selle edasiarendusi teistesse meediatesse kui ka ülimalt mängulist suhtumist värvidesse ja valgusesse.

Ekskursioonile on oodatud ka lapsed.

Info: 359 9230, info@narvamuuseum.ee