08.04.2020 17:30 / Kunstigalerii

Sündmuse ülevaade

Narva Muuseumi Kunstigaleriis toimub kolmapäeval, 8. märtsil kell 17.30 kohtumine kunstnik Mark Raidperega, kelle video näitusel „Kas me sellist muuseumi tahtsimegi?“ portreteerib kunstimaailma kontekstis väga erilisi inimesi – Riias kunstisaali näitusevalvuritena töötavat viit naist. Vestlus toimub eesti ja vene keeles.

Mark Raidpere video „Viis valvurit” peategelased veedavad kunsti keskel pikad tööpäevad ning on tahes-tahtmata kunstinäituste pühendunud publik, kel on tundide viisi aega teostesse süveneda, vaadata neid ikka ja jälle. Teisalt on nende ülesanne tagada kunstiteoste turvalisus, jäädes ise nähtamatuks. Paradoksaalsel kombel rakendatakse nii rahaliselt kui ka kultuuriliselt hindamatute kunstiväärtuste kaitsmiseks tihti miinimumpalgaga töötavaid vanemaid naisi, kes on tänasel Ida-Euroopa tööjõuturul kõige ebasoodsamal positsioonil.

Viis valvurit räägivad, mida ja kuidas neile meeldib vaadata, oma lemmikteostest ja kaasaegsest kunstist. See on soe ja lihtne videoportreede seeria kunstiasutuste n-ö eesliini töötajatest, mis annab hääle neile, kes on laia muuseumipubliku jaoks tihti ainsad nähtavad muuseumitöötajad.

Mark Raidpere (sünd 1975) on moefotograaf, foto- ja videokunstnik, kelle tööd on tundlikud ja empaatilised. Ta on meisterlik portreteerija, kelle teosed uurivad portreteeritava ihasid, hirme ja üksildust. Esindanud Eestit 51. Veneetsia kunstibiennaalil (2005). Elab ja töötab Tallinnas.

Sissepääs Kunstigalerii piletiga.

Piletid 3,5 € / 2 € / Perepilet 7 €